xcounter
Calendar Icon

Схема на мільярди: хто постачав гнилі продукти ЗСУ та купував апартаменти на Балі

25.02.2026 09:44 (Оновлено 25.02.2026 в 09:46)

Розкриття масштабної корупційної схеми у сфері продовольчого забезпечення Збройних Сил України набуло нових подробиць. Стало відомо ім’я посадовця та назву компанії-підрядника, які фігурують у справі про постачання неякісних продуктів та привласнення бюджетних коштів. За даними Громадської антикорупційної ради при МОУ, до махінацій причетні начальник продовольчої служби однієї з частин та ТОВ «Буський консервний завод».

Деталі корупційної схеми та розкішне життя на «відкатах»

За даними Державного бюро розслідувань, механізм розкрадання базувався на фальсифікації документів: фігуранти підписували акти про приймання повного обсягу продукції, хоча фактично отримували лише її частину. Залишки списували через підконтрольні фірми. Крім недопоставок, військовослужбовцям відправляли гнилі овочі та фрукти.

Читайте також: Маєток на Балі та гнилі продукти для ЗСУ: розкрито масштабну схему розкрадань у десантній бригаді

За лояльність при прийманні неякісного товару та відсутність претензій посадовець отримував «відкати», що сягали 50% від вартості поставок. Лише за один тиждень сума неправомірної вигоди могла перевищувати 1 млн грн.

Слідство встановив, що начальник продовольчої служби 25 ОДШБр Костянтин Свиридов вів спосіб життя, який значно перевищував його офіційні доходи:

  • У 2024 році він придбав апартаменти на Балі за 190 тисяч доларів.
  • Під час обшуків вилучено документи на нерухомість, люксові авто та колекцію брендового одягу вартістю понад 8 млн грн.
  • Зафіксовано витрати у магазинах Дніпра на суму 2,5 млн грн за один візит.

начальник продовольчої служби 25 ОДШБр Костянтин Свиридов

Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 9 млн грн.

ТОВ «Буський консервний завод» та зв'язки з Гринкевичем

Постачальником у цій схемі виявилося ТОВ «Буський консервний завод», яке за підсумками 2025 року посіло шосте місце у рейтингу найбільших тендерних підрядників України. Компанія отримала державні контракти на суму 10,06 млрд грн, випередивши навіть промислового гіганта «Інтерпайп».

Підприємство належить Олександру Лапшину, Олені Мурановій та Роману Солов’ю. Журналістські розслідування вказують на тісний зв’язок власників заводу з Ігорем Гринкевичем, який є фігурантом іншої гучної справи про постачання неякісного одягу для ЗСУ. Зокрема, Олександр Лапшин став власником квартир родини Гринкевичів у елітному комплексі «Новопечерські Липки» через схему з борговими розписками.

Гринкевич

Системні порушення та реакція антикорупціонерів

Слідство встановило, що завод використовував «каталожну» систему для маніпуляцій. Із понад 400 найменувань продуктів постачалися лише кілька десятків найдешевших позицій, але за штучно завищеними цінами. Вагу наборів систематично занижували, а якісні товари замінювали дешевими аналогами, що не відповідають стандартам безпеки.

Попри зафіксовані 170 порушень виконання контрактів, посадовці оборонного відомства тривалий час не розривали договори з підприємством. За попередніми оцінками, сума збитків державі може перевищувати 1,54 млрд грн.

Виконавча директорка «Центру протидії корупції» Дар’я Каленюк наголосила, що існування таких схем свідчить про неефективність реформи закупівель. За її словами, Державний оператор тилу (ДОТ) не зміг залучити до тендерів прозорий рітейл, що залишає простір для корупційного тиску на постачальників та отримання відкатів на всіх етапах ланцюжка.

Читайте також: "Н*хуй...": Смілянський обізвав 30% "хворих на голову" українців, які за межею бідності
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Стрічка новин
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини