Уряд розподілив понад 1,6 мільярда гривень бюджетних коштів для проведення робіт з убезпечення укриття Чорнобильської атомної електростанції. Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Ідеться про споруду над зруйнованим унаслідок аварії четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
Читайте також: Саркофаг над ЧАЕС втратив здатність утримувати радіацію після удару росіян
"Уряд розподілив понад 1,6 млрд грн бюджетних коштів для проведення робіт з убезпечення конфайнменту Чорнобильської АЕС. Вони будуть спрямовані в тому числі на подолання наслідків російської терористичної атаки щодо укриття станції", – говориться у повідомленні.
Міненерго зазначає, що попри складні умови воєнного часу, Україна продовжить роботи з підтримки в безпечному стані трьох енергоблоків ЧАЕС, сховища відпрацьованого ядерного палива й сховищ радіоактивних відходів.
Проте усунення глобальних ризиків можливе лише за умови припинення атак Росії на українські ядерні об'єкти.
"Потрібна чітка реакція світу на такі теракти, зокрема обмеження прав держави-агресора в структурі МАГАТЕ", – додали у міністерстві.
Дивіться також: Захисна арка над Чорнобильською АЕС більше не може повноцінно виконувати своє завдання