Росіяни пішли у масштабний наступ на семи напрямках (відео)
Війська РФ здійснили найбільшу спробу прориву на лимансько-борівському напрямку від початку бойових дій на цій ділянці, однак українські сили повністю зірвали наступ. Про це у Facebook повідомила пресслужба 3-го армійського корпусу.
За інформацією українських бійців, у штурмі брали участь підрозділи 1-ї танкової і 20-ї загальновійськової армій РФ. Вони атакували позиції корпусу одночасно на семи напрямках, залучивши понад 500 піхотинців, 28 одиниць бронетехніки і понад 100 одиниць мототехніки, зокрема багі та квадроцикли.
Військовослужбовці 3-го армійського корпусу за чотири години зупинили наступ окупантів – підрозділи росіян почали зазнавати втрат ще на підступах до лінії бойового зіткнення, і спроба прориву завершилася невдачею.
За даними української сторони, втрати РФ тут становлять:
- 84 одиниці мототехніки;
- 11 бойових машин піхоти і бронетранспортерів;
- три танки;
- уражено важку вогнеметну систему "Сонцепьок" і п'ять артилерійських гармат;
- знищено понад 160 безпілотників.
Також упродовж доби ліквідували 405 російських військових, із них 288 – безповоротні втрати.
Як повідомив бригадний генерал Андрій Білецький, підготовка до наступу з боку РФ тривала приблизно півтора місяця: нарощували удари керованими авіаційними бомбами по перевалах через річку Оскіл, намагалися відрізати логістику, наводити власні понтонні переправи й розміновувати маршрути.
"Ми готувалися: на різних напрямках були відпрацьовані оборонні дії, кожна бригада мала власний план відбиття атаки. Корпус координував ці дії – і в результаті на всіх напрямках удари було зірвано", – розповів Білецький.
У підсумку російським силам не вдалося захопити жодного населеного пункту чи позиції. Знищення залишків ворожих підрозділів у районі бойових дій триває.
У боях також брали участь військовослужбовці 60-ї, 63-ї, 66-ї та 120-ї окремих бригад територіальної оборони, 125-ї окремої важкої механізованої бригади, підрозділи бойового забезпечення корпусу Kraken, Lasar's group, підрозділ К-2, полк "Фенікс", а також підрозділи безпілотних систем у складі Служби безпеки України і Сил спеціальних операцій.
Читайте також: Просування ЗСУ на півдні зриває весняно-літній наступ Росії, - ISW


В Україні відбулися перші зимові перегони бойових роботів: результати та перспективи НРК
Мільярди повз бюджет: на митниці викрили масштабні схеми з імпортом авто
Український «єдиноріг» у сфері DefenseTech: стартап UFORCE досяг капіталізації в $1 млрд
Японія готує збройову революцію: як нова експортна стратегія Токіо допоможе Україні
Вбивство за доступ до криптогаманця: син українського банкіра позбавив життя батька заради 250 тисяч євро
Ультиматум Мерца в Пекіні: Німеччина вимагає від Китаю змінити правила гри
Вбивство Андрія Портнова: у Німеччині затримали підозрюваного з «донецьким» минулим
Родичі Міндіча ЛІТАЛИ ДО МОСКВИ під час війни. Усіх знайшли на одному РЕЙСІ.Діаманти досі ЙДУТЬ в РФ







