Філія «Дельта-лоцман» придбала землесос за 275 мільйонів: тендер провели у стислі терміни під час свят

13.04.2026 в 11:03 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Філія «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) 3 квітня уклала угоду з естонською компанією «Baltic Workboats AS» на постачання несамохідного землесосного судна. Вартість замовлення становить 5,51 млн євро (приблизно 274,60 млн грн без ПДВ). Згідно з тендерною документацією, судно має бути доставлене в Україну до кінця 2026 року.

Читайте також: У Миколаєві керівнику КП повідомили про підозру через можливу розтрату понад 1,2 млн грн на закупівлі світлофорів

Технічні характеристики судна

За замовленням української сторони, виробник поставить землесосний снаряд Damen CSD 500, оснащений фрезерним розпушувачем із гідравлічним приводом. Судно призначене для проведення експлуатаційних днопоглиблювальних робіт.

Основні параметри обладнання:

Особливості тендерної процедури

Торги викликали увагу через специфічні терміни їх проведення. Оголошення про закупівлю було опубліковане 30 грудня, а кінцевий строк подання пропозицій припав на 7 січня. Таким чином, період для підготовки документів фактично збігся з новорічними та різдвяними святами.

Потенційні учасники зверталися до замовника з проханням продовжити термін прийому заявок хоча б до 15 січня, зауважуючи, що терміновості у постачанні немає, оскільки воно заплановане на рік наперед. Проте філія «Дельта-лоцман» відмовила, мотивуючи це необхідністю виконання фінансового плану та виробничої програми на 2026 рік.

В результаті на тендер прийшов лише один учасник — «Baltic Workboats AS», який і став переможцем через відсутність конкуренції. Хоча розкриття пропозицій відбулося вже 7 січня, сам процес перевірки документів та підписання контракту тривав три місяці — до квітня.

Про постачальника

Естонська компанія «Baltic Workboats», що належить Маргусу Ванаселья та Мартену Вайкмаа, має досвід співпраці з відомим нідерландським суднобудівним гігантом «Damen Shipyards». Саме судно цієї марки буде передано українському замовнику. Оцінка пропозиції проводилася за вартістю життєвого циклу, що включала ціну та потенційні митні витрати. По матеріалам nashigroshi.org

Читайте також: У Міністерстві оборони виявили ризик масштабного дефіциту дронів через провалені закупівлі попереднього керівництва
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Ярослав Железняк розповів про свій досвід використання АІ-окулярів
Огляд інвертора Chisage Eris та його порівняння з легендарним Deye
Зворотний процес: як правильні вправи здатні вилікувати остеохондроз, протрузії та грижі хребта
15% прогресу та "скандал з Генпрокурором": Чи зірве Україна шлях до ЄС?
Крах польської підтримки: Як Україна з «жертви» стала «конкурентом» і чому Польщу охопила українофобія
Українські "КАБи" та "вирівнювачі": новітня зброя ефективно знищує військові об'єкти окупантів
Hornet: Як американський дрон за €5000 став нічним жахом російської логістики на 160 км
Провальна тактика в суді: Чому відеодокази не допомогли скасувати мобілізацію на Закарпатті
Все видео

Лента новостей

Україна атакувала російські центри космічного зв'язку: Москва втрачає контроль над супутниками
🕑 14 хвилин тому
«Лінія довіри»: Київ приймає виставку про 250 років свободи США та українське партнерство
🕑 22 хвилини тому
Піде в політику? Усик здав усі свої чемпіонські пояси і заявив про нові можливості (відео)
🕑 25 хвилин тому
Росія атакувала за ніч АЗС у трьох областях (відео)
🕑 52 хвилини тому
Затримання радника Укргазвидобування: поліція трактує ринковий стрибок цін як корупцію
🕑 1 годину 46 хвилин тому
Конференція з відновлення України в Гданську: 160 угод на понад 10 млрд євро
🕑 2 години 18 хвилин тому
Ексміністра Галущенка випустили під заставу: 105 млн грн внесли три компанії
🕑 2 години 20 хвилин тому
Удар по серцю ядерного щита РФ: у Волгограді після атаки ракет «Фламінго» палає надсекретний завод «Титан-Баррикады»
🕑 2 години 43 хвилини тому
Боргова криза в РФ набирає обертів: ринок держоблігацій летить у прірву через падіння рубля та страх інфляційного шоку
🕑 2 години 56 хвилин тому
Командира батальйону судитимуть за шикування під час ракетного удару на Дніпропетровщині
🕑 3 години 7 хвилин тому
Україну охопить африканська спека: Гідрометцентр прогнозує до +38°С
🕑 3 години 28 хвилин тому
Німеччина, Франція та Польща запускають гранти до 200 тис. євро для громад України
🕑 3 години 29 хвилин тому
160 українців повернулися додому з російського полону 26 червня 2026 року
🕑 3 години 31 хвилину тому
Німеччина б'є температурні рекорди: спека загрожує економіці втратою мільярдів євро
🕑 3 години 33 хвилини тому
На Харківському напрямку бійці потребують 50 зарядних станцій: «ДемСокира» зібрала третину суми
🕑 12 годин 48 хвилин тому
Все новости