У Дніпрі суд поставив крапку у справі про напад на представника територіального центру комплектування, передає FaceNews.ua з посиланням на SUD.UA. Попри зафіксований перелом носа у потерпілого, нападник відбувся мінімальним грошовим штрафом.
Деталі інциденту на дорозі
Конфлікт стався 13 березня 2026 року в Індустріальному районі міста. Поліцейські разом із представниками ТЦК зупинили автомобіль для перевірки військово-облікових документів. Під час спілкування між водієм та одним із військових спалахнула сварка, яка швидко переросла у рукоприкладство.
Читайте також: У ЗСУ створили Воєнну експертну раду ARES
Згідно з матеріалами справи №202/3328/26, обвинувачений умисно наніс представнику ТЦК потужний удар кулаком в обличчя. Судово-медична експертиза діагностувала у потерпілого закритий перелом кісток носа, садна та синець під оком. Такі ушкодження спричинили короткочасний розлад здоров’я тривалістю понад шість днів.
Чому вирок такий гуманний?
Суд розглядав справу у спрощеному порядку. Такий формат став можливим завдяки кільком факторам:
- Визнання провини: нападник повністю визнав свою вину та погодився з усіма обставинами справи.
- Відсутність судимостей: чоловік раніше не мав проблем із законом.
- Пом'якшувальні обставини: суд врахував наявність у підсудного малолітньої дитини та його «щире каяття».
- Позиція потерпілого: представник ТЦК не заперечував проти спрощеного розгляду справи без проведення повноцінних судових засідань.
Остаточне рішення суду
Дії водія кваліфікували за ч. 2 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження). Суддя дійшов висновку, що для виправлення особи не потрібні суворі заходи.
У результаті дніпрянина визнали винним і призначили покарання у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів, що становить лише 1700 гривень. Вирок ще може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів.
Читайте також: "Нам буде дуже складно до вересня", – Зеленський