Україна завдає нищівних ударів по Росії, Кремль готує відступ з Криму, а Путін стає васалом Китаю

14.06.2026 в 22:08 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Україна завдає цілеспрямованих ударів по військово-промислових об'єктах Російської Федерації. Зокрема, вночі було атаковано комбінат російського резерву "Темп" у Рибінсько-Ярославській області, хімічний завод "Азот" у Новомосковську (Тульська область) та об'єкти у В'язмі (Смоленська область). Російські військові, як повідомляють ЗМІ, готуються до виведення командування та сімей офіцерів з Криму, що свідчить про розуміння невідворотності українських успіхів на півострові. Росія, згідно з аналітичними оцінками, посилює свою залежність від Китаю, який поступово анексує її території, а сам президент Путін, за деякими даними, стає васалом Пекіна, витрачаючи значні кошти на війну.

Водночас, спостерігається зростання внутрішньої критики в Росії. Деякі російські депутати, зокрема комуніст Мархаєв, почали відкрито критикувати Путіна за неефективне ведення війни та невиконання обіцянок. Ця критика, хоч і походить з відверто проросійських кіл, свідчить про наявність проблем у російських елітах та розкол у владних колах. На тлі цих подій, НАТО висловлює готовність до протистояння з Росією, а військові експерти оцінюють ризик російської агресії в країнах Балтії у 2028 році. Проте, попри готовність НАТО, верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі наголошує на необхідності активніших дій Альянсу.

Читайте також: Увага! Є загроза нічного обстрілу: у повітрі фіксують бомбардувальники Ту-160, які летять до пускових рубежів

Українська відповідь та російська вразливість

Українські сили продовжують розробляти та застосовувати дрони, створюючи можливості для перемоги, що, своєю чергою, дає шанс на безпеку для Європи. Росія, незважаючи на свої амбіції, виявилася нездатною захопити Україну, ставши "ахіллесовою п'ятою" для Путіна. Це призводить до посилення тиску з боку Китаю, який, за оцінками, використовує слабкість Росії для власної вигоди. Крім того, дефіцит палива в Москві та Санкт-Петербурзі, обмеження на видачу пального (не більше 20 літрів на людину) свідчать про наростаючі логістичні проблеми та здатність України обмежувати ресурси противника. Ці події нагадують початкові етапи розпаду Радянського Союзу, який також почався з талонів та дефіциту товарів.

Німецький політолог Яніс Клюге зазначає, що Росія витрачає майже 6 трильйонів рублів на військові потреби, що становить близько 40-50% її бюджету. Ці витрати, спрямовані на армію, суттєво впливають на економіку. Україна, навпаки, демонструє зростання бюджету, який планується довести до 100 мільярдів доларів, з метою відновлення економіки та досягнення рівня розвинених держав, таких як Фінляндія чи Ізраїль.

Розвідка США та російські наративи

Водночас, певні заяви американських посадовців, зокрема голови національної розвідки США Тулсі Габерт, викликають занепокоєння, оскільки вони підігрують російській дезінформаційній кампанії щодо українських біолабораторій. Хоча такі експерти, як Христо Грозєв, спростовують ці наративи, називаючи їх російськими вигадками ФСБ, подібні заяви можуть шкодити Україні. Попри це, українські аналітики зазначають, що ці заяви не впливають на отримання Україною озброєнь та ставлення до неї з боку західних партнерів.

Реакція міжнародної спільноти та підготовка до G7

На тлі цих подій, триває обговорення можливої ролі Дональда Трампа у врегулюванні конфлікту. Повідомляється про телефонні розмови Трампа з Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним, проте конкретних домовленостей щодо особистих зустрічей на G7 поки немає. Водночас, видання Bloomberg пише про постачання Росією Ірану ракет та компонентів, що може бути розцінено як спроба допомогти Тегерану переозброїтися. Британські сили вперше затримали танкер російського "тіньового флоту", що свідчить про посилення міжнародного тиску на російську нафтову галузь.

У контексті безпеки, Литва, Польща та Франція планують провести навчання біля Сувальського коридору, а Швеція активно протидіє російським винищувачам, що порушують її повітряний простір. Ці події підкреслюють зростаючу напруженість та необхідність постійної пильності у протистоянні російській агресії.

Читайте також: «Ми на межі хаосу!»: Депутат Держдуми злив Путіну жорстку правду, а Набіулліна поставила ультиматум
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Російський бомбардувальник ПАК ДА: міфи, реальність та причини багаторічних затримок
Українська "Богдана" вироблятиметься в Польщі: стратегічний хід чи втрата контролю?
«Фламінгова революція» в Албанії: як курортний проєкт зятя Трампа за $4 мільярди збурив балканську країну
Мобільний вантажний шиномонтаж для ЗСУ: як спецтехніка підтримує мобільність на фронті
Загадкова фігура в українській оборонці: яка роль Олександра Камишина та Рустема Умєрова
Оборона Часового Яру: бійці 24-ї ОМБр показали підземний побут та трофеї
За лаштунками «російського Давосу»: чому бізнес та економісти РФ готуються до колапсу
Війна повертається додому: як глибокі удари ЗСУ руйнують оборонний сектор та логістику РФ
Все видео

Лента новостей

Мер Дніпра Філатов про трагедію Іл-76: розкрив деталі переговорів та ставлення до Коломойського
🕑 1 годину 5 хвилин тому
Американський співак Олівер Трі загинув у Бразилії в катастрофі двох вертольотів
🕑 1 годину 7 хвилин тому
Путін зателефонував Трампу і поскаржився на ЗСУ, утім Зеленський днями побачиться з президентом США
🕑 1 годину 7 хвилин тому
У Миколаєві прогримів вибух, почалася пожежа (відео)
🕑 1 годину 14 хвилин тому
Стратегічна авіація ворога активна, готується масштабний обстріл, кияни масово їдуть у метро (відео)
🕑 1 годину 29 хвилин тому
Nikcenter проведе тренінг "AI для розслідувачів: досвід, безпека та створення персонального асистента"
🕑 1 годину 58 хвилин тому
Російських окупантів змушують воювати на Краматорському напрямку під загрозою насильства
🕑 1 годину 59 хвилин тому
Чи стане Міноборони жертвою апаратної інтриги: аналіз перших реакцій на військову реформу
🕑 2 години тому
Морська піхота «Борисфен» запрошує військовослужбовців, які повертаються з СЗЧ
🕑 2 години 3 хвилини тому
Кияни зібрали кошти на FPV-дрони для Нацгвардії на благодійному ярмарку
🕑 2 години 3 хвилини тому
Рейтинги Путіна падають: Президент України озвучив прогнози Кремля щодо невдоволення росіян
🕑 2 години 5 хвилин тому
Тролейбус-джакузі: Київпастранс пропонує «водні процедури» замість комфорту
🕑 2 години 7 хвилин тому
Українські міста зміцнюють доброчесність та прозорість в умовах війни: досвід Миколаєва
🕑 2 години 8 хвилин тому
Німеччина розгромила Кюрасао на старті ЧС-2026 з футболу
🕑 2 години 9 хвилин тому
По-багатому: у Рибінську завдяки ЗСУ нафтопродукти у річці, мазутний дощ, а на подвір’ях усе в нафті (відео)
🕑 2 години 25 хвилин тому
Все новости