Російських окупантів змушують воювати на Краматорському напрямку під загрозою насильства

14.06.2026 в 22:58 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Українські розвідники перехопили розмову, яка демонструє методи мотивації російських військових на Краматорському напрямку. Інцидент стосується 1307 мотострілецького полку російської окупаційної армії, де командири вдаються до насильства для забезпечення виконання наказів.

У перехопленні один із російських окупантів, якого позивають як "дєда", відмовився брати участь у черговій військовій операції, названій "м'ясною авантюрою", та вирушати на позиції. У відповідь на відмову командир віддав наказ про фізичне насильство над військовим, вилучення його зброї та особистих речей, включаючи телефони. Командир також наказав перевірити речі іншого окупанта та особисто проконтролювати виконання, вимагаючи розбити обличчя військовому, який відмовився.

Методи примусу в російській армії

Розвідка Міністерства оборони України наголошує, що подібні випадки є свідченням жорстких методів керівництва в російських військах. Накази командирів, що передбачають фізичне насильство та погрози, свідчать про відсутність добровільної мотивації у особового складу. Цитуючи командира: "Еб..ло набить — и тащите сюда, нах..й". Такі дії спрямовані на придушення будь-якого опору та забезпечення участі військових у бойових діях, навіть якщо вони не мають бажання брати в них участь.

«Еб..ло набить — и тащите сюда, нах..й. “У “деда” оружие изъять, проверить карманы, у второго тоже проверить, телефоны изъять, сам лично проконтролируй, мне доложишь, еб..ло ему разбейте пид..расу”» — Командир російських окупаційних військ (за даними ГУР МО України).

Гуманітарний проєкт "Хочу жить", що координується Головним управлінням розвідки, пропонує російським військовослужбовцям єдиний шлях до безпечного повернення додому — добровільну здачу в полон. Проєкт надає можливість отримати необхідну допомогу та інформацію через офіційний Telegram-бот, що гарантує безпеку та умови для здачі.

Альтернатива насильству — здача в полон

Джерело: Facebook

ГУР МО України вкотре нагадує російським військовим про можливість безпечного виходу з конфлікту. Здавшись у полон, вони можуть уникнути примусу та насильства, що застосовується їхнім командуванням, і повернутися додому живими. Державні програми, такі як "Хочу жить", створені для допомоги тим, хто бажає припинити участь у бойових діях.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

ФСБ захоплює владу: як силовики перебирають контроль у Кремлі
«Тайра» про виживання під завалами: як захистити дихальні шляхи та уникнути смертельних помилок
Зимова війна: Як фінський характер та тактика «моті» зламали радянський наступ
Тиранозавр Рекс полював майже від народження: 4 наукових відкриття останнього місяця
Боротьба за український прапор і мову: як ухвалювали Конституцію України
«Я була впевнена, що з ним нічого не станеться»: трагічне прощання з засновником «Плацдарму» Олексієм Юковим у Києві
Ветеран Олексій Притула: про мову, Одесу, ТЦК та війну за свободу, а не за Зеленського
Зима 2026-2027: Три сценарії енергетичної кризи та готовність України
Все видео

Лента новостей

Індекс Біг Мака: Як бургер виявив глобальну фінансову лихоманку
🕑 9 хвилин тому
Алгоритми замість людей: як ШІ керує дискусіями у соцмережах
🕑 1 годину 21 хвилину тому
Україна на порозі отримання власної балістики: чи змінить це хід війни?
🕑 2 години 23 хвилини тому
Європейська служба зовнішніх дій: 5 цікавих фактів про дипломатичну інституцію ЄС
🕑 2 години 26 хвилин тому
1-й батальйон "Ахіллес" нагородив бійців за мужність та незламність
🕑 3 години 20 хвилин тому
Чистки в армії Китаю: Си Цзіньпін стикається з кадровою кризою перед ювілеєм НОАК
🕑 3 години 48 хвилин тому
Американець допоміг львів'янину відновити зір завдяки донорській рогівці
🕑 4 години 9 хвилин тому
Росія атакувала Харків «Бандероллю»: двоє загиблих, 23 постраждалих, серед них діти
🕑 4 години 16 хвилин тому
Атака на Одесу: 12 поранених, руйнування архітектурних пам'яток та нова тактика росіян
🕑 4 години 18 хвилин тому
Palantir: як американські технології змінюють війну в Україні та світі
🕑 4 години 19 хвилин тому
США сигналізують про готовність до можливого нападу Росії на країни НАТО
🕑 4 години 22 хвилини тому
Україна втрачає мільярди євро через невиконання обіцянок: Парламент і уряд не поспішають з реформами
🕑 4 години 23 хвилини тому
Тарифи мобільних операторів: чому зростає вартість зв'язку та куди зникають гігабайти під час війни
🕑 4 години 30 хвилин тому
Польща виступила проти ксенофобії: тисячі людей в 22 містах виявили солідарність з українцями
🕑 4 години 31 хвилину тому
Шахраї використовують емоційний тиск: нова схема виманювання грошей від «родичів у біді»
🕑 4 години 32 хвилини тому
Все новости