Судді, АМКУ та дорожній картель: Ланцюжок подій, що загрожує мільярдам

24.06.2026 в 16:55 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Унікальний ланцюжок подій, що охоплює судову систему та виконавчу владу, може призвести до формування картелю на багатомільярдних тендерах з утримання українських доріг. Потенційні кадрові зміни у Вищому антикорупційному суді (ВАКС), майбутнє голови Антимонопольного комітету (АМКУ) та нові регуляції Міністерства економіки створюють підґрунтя для антиконкурентних схем у ключовій інфраструктурній галузі.

Справа голови АМКУ: між судом та кадровими ротаціями

Наразі триває конкурс на заміщення посад суддів до апеляційної інстанції ВАКС. Існує висока ймовірність, що до неї оберуть кількох суддів з першої інстанції суду, які нині розглядають резонансну справу щодо незаконного збагачення чинного голови АМКУ. Обвинувачення, зокрема, стосуються придбання семи квартир, що, за словами адвоката фігуранта, пояснювалося доходом від продажу малини тещею.

У разі переведення цих суддів до апеляційної інстанції до завершення розгляду справи, новий склад суду буде змушений розпочати процес з нуля. Така ситуація не лише загрожує затягуванням справи на роки, а й створює репутаційні ризики для України, особливо в контексті євроінтеграційних процесів. Затягування розгляду справи чинного високопосадовця може негативно позначитися на іміджі країни перед європейськими партнерами.

З огляду на це, за наявними даними, розгляд справи проти голови АМКУ відбувається прискореними темпами та може завершитися найближчим часом. Це ставить перед керівництвом країни вибір: чи отримає вирок за корупцію діючий, чи вже колишній очільник Антимонопольного комітету.

Нові правила Мінекономіки та загроза картелю

Одночасно з цими судовими процесами, за неофіційною інформацією, у Міністерстві економіки відбулися значні зміни в регулюванні багатомільярдних тендерів на утримання доріг. За чутками, Міністр Соболєв, за поданням прем'єр-міністерки Свириденко, розглянув питання посилення так званих «заточок» — специфічних вимог, що обмежують конкуренцію на торгах.

Ці зміни, як повідомляється, активно лобіювали кілька великих компаній, серед яких згадується «Автострада». У результаті, Міністерство економіки затвердило рішення, яке, на думку критиків, може призвести до створення нового картелю на ринку дорожніх робіт. Представники міністерства пояснили ці зміни як пошук балансу між конкуренцією та ефективністю.

«Міністерство економіки вигадало єзуїтське пояснення, що це так вони шукали баланс між конкуренцією і ефективністю, і просто так вийшло, що баланс переходить у руки нового картелю.» — За даними джерел, близьких до Мінекономіки.

Кадрові перестановки та зв'язки

Відповідальною за розробку та впровадження цих антиконкурентних рішень була заступниця міністра Анна Артеменко. Вона, як відомо, раніше вже працювала в Антимонопольному комітеті за часів попереднього президента. За неофіційною інформацією, саме її кандидатура наразі розглядається на посаду голови АМКУ, що звільниться в разі звільнення чинного очільника.

За даними джерел, такий вибір кандидатури пояснюється не лише її досвідом роботи в антимонопольному відомстві, але й готовністю сприяти «новому картелю», що формується на ринку дорожніх робіт. Цей збіг обставин викликає запитання щодо прозорості та незалежності майбутньої політики АМКУ.

Наслідки для державних закупівель та роль громадського контролю

Нові «заточки» від Міністерства економіки, які обмежують конкуренцію на мільярдних тендерах з утримання доріг, є серйозним викликом для державної системи закупівель. Формування картелю неминуче призведе до зростання цін на дорожні роботи, зниження їхньої якості та обмеження доступу до ринку для менших або нових учасників. Це, своєю чергою, збільшить витрати державного бюджету та знизить ефективність використання коштів платників податків.

Важливість незалежного контролю в таких умовах зростає. Видання «Наші гроші» вже підготувало методичні рекомендації для журналістів, які пояснюють, як шукати ці «заточки» на мільярдних тендерах з утримання доріг. Це підкреслює необхідність пильної уваги громадськості та медіа до цих процесів, щоб запобігти зловживанням та забезпечити прозорість у витрачанні державних коштів.

Джерело: Facebook

Подальший розвиток подій, що охоплює судові рішення у ВАКС, кадрові рішення щодо АМКУ та вплив нових регуляцій Мінекономіки, визначить майбутнє конкуренції на ринку дорожнього будівництва України та ефективність боротьби з корупцією в цій ключовій галузі.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Негода на півдні Росії: град, зливи та прорив дамби знищують врожай
Загибель 26-річної дівчини на пляжі Одеси: наслідки дронової атаки та ігнорування правил безпеки
Українські оборонні інновації завойовують Європу: досвід, технології та нові партнерства з Eurosatory
Білоруська опозиція передала Україні доповідь про підготовку до війни: деталі та заклики до дій
Аналіз заяв Путіна: між миролюбством та воєнною риторикою
Україна вразила "мозок" російських ракет: удари по заводу напівпровідників у Воронежі
Надзвичайний стан в Криму, атаки дронів на Москву та зміни в Британії: аналіз подій
Лукашенко у глухому куті: Україна виставила ультиматум, Москва мовчить
Все видео

Лента новостей

Росія готує «тотальну війну» проти України: чи зможемо ми протистояти?
🕑 1 хвилину тому
Росія використовує Африку як полігон для когнітивної зброї та гібридного впливу
🕑 7 хвилин тому
Український «One Punch»: перший дрон-перехоплювач зі штучним інтелектом
🕑 13 хвилин тому
Колумбія на роздоріжжі: Ультраправий "Тигр" перемагає з мінімальним відривом, суспільство розколоте
🕑 28 хвилин тому
Японські міністри зміцнюють зв'язки з Україною: підписано меморандуми про співпрацю
🕑 33 хвилини тому
ДБР розпочало розслідування щодо полку «Скеля»
🕑 42 хвилини тому
Мільйонні переплати за запчастини: «Енергоатом» продовжує схеми попри викриття НАБУ
🕑 47 хвилин тому
Чи мають "Шахеди" функцію автоматичного захоплення цілі: детальний розбір
🕑 55 хвилин тому
Ураження Центру космічного зв'язку «Дубна» підірвало військові комунікації РФ
🕑 1 годину 8 хвилин тому
Удари ЗСУ по стратегічних об'єктах РФ: гелій, газ та космічний зв'язок за 1200 км
🕑 1 годину 20 хвилин тому
Від пораненого медика до пілота дрона: історія стійкості поліцейського «Рамзеса» на війні
🕑 1 годину 33 хвилини тому
Гаражі на Чернігівщині та Буковині принесли державі понад 2,1 млн грн
🕑 1 годину 41 хвилину тому
Судді, АМКУ та дорожній картель: Ланцюжок подій, що загрожує мільярдам
🕑 1 годину 44 хвилини тому
Майже 21% німців живуть самі: зростання кількості одиноких домогосподарств за 20 років
🕑 1 годину 52 хвилини тому
Щоденна праця артилеристів: як 23-тя бригада нищить ворога з РСЗВ
🕑 1 годину 55 хвилин тому
Все новости