Українська компанія розробляє власний турбореактивний двигун для крилатих ракет
Українська компанія Fire Point активно розробляє власний турбореактивний двигун для крилатих ракет FP-5. Наразі компанія збирає перші 10 тестових зразків для подальших випробувань. Ця розробка є значним кроком для посилення обороноздатності України та зменшення залежності від імпортних компонентів.
Технічні аспекти та переваги нової розробки
Початково ракета FP-5 проєктувалася з розрахунком на використання двоконтурних авіаційних двигунів сімейства АІ-25 або АІ-25ТЛ. Ці двигуни, що застосовуються на чехословацьких навчально-тренувальних літаках L-39, ефективніші на висотах близько 6-10 кілометрів. Однак для крилатої ракети пріоритетним є ефективний політ на малих висотах.
Читайте також: США завдали ударів по 90 військових об'єктах Ірану, включно з логістичним мостом до РФ
Новий розроблюваний двигун також буде двоконтурним, але одразу проєктується під низьковисотний профіль польоту. За словами головного конструктора Fire Point Дениса Штилермана, це дозволить покращити льотні характеристики самої ракети FP-5. Крім того, розробка власного двигуна знижує залежність від старих авіаційних двигунів та їхніх запасів.
Розвиток виробничої бази
Паралельно з розробкою двигуна, Fire Point розширює свою виробничу базу для виготовлення ракетних компонентів. Компанія впроваджує власні верстати та обладнання для контролю якості виробів. Ці кроки поступово трансформують проєкт від використання доступних рішень до повноцінного серійного виробництва.
Читайте також: Саміт НАТО: 70 мільярдів євро допомоги, ліцензія на "Петріоти" та нова роль України


Майбутнє медицини: Штучний інтелект, довголіття та нові тренди здоров'я
Україну "покарали" відкриттям одного кластеру ЄС: чому гальмується євроінтеграція
Снайпери «пляжники»: як стріляти з Remington 700 у незручних умовах
Під постійним вогнем: Мобільні групи 28-ї бригади захищають Дружківку від КАБів та дронів
Тиск на медіа: обшуки у власника "Бабеля" та судова заборона на розслідування про брата директора ДБР
Україна диктує сценарій війни: удари по Росії та брак рішень у Кремлі
Розслідування щодо ДБР: конфлікт інтересів, корупційні схеми та судові блоки
Безпілотники та роботи: як українські військові здобувають перевагу над агресором









