Нашестя сонечок. Як і чому ці комахи заполонили морське узбережжя України

15.07.2021 в 11:56 | Ліза Жарких, «BBC-Україна»

​Відпочивальникам на півдні України вже кілька тижнів доводиться ділити пляжі та купатись у морських хвилях разом із сонечками. Комахи, якими зазвичай усі милуються, розмножившись, стали заважати комфортному відпочинку.

Їх не просто багато - їхні укуси більш болісні, ніж комарині. Ми розпитали ентомолога, з чим пов'язана така кількість цих комах та чи можуть вони становити загрозу.

Нашестя сарани: мільйонам людей загрожує голод

США заполонили мільярди цикад після 17 років сну

"Багато сонечок - це не дуже приємно"

Херсонка Анастасія Друсінова минулого тижня відпочивала на пляжі Залізного Порту. Дівчина каже, що спочатку побачила кілька комах у воді та вирішила їх врятувати, але потім зрозуміла, що морські хвилі просто усіяні сонечками.

"Вони - по всьому пляжу, у воді, літають усюди, сідають прямо на шкіру. Мене не вкусили, але люди скаржились, що коли довго сидиш на пляжі, на тебе сідає багато сонечок - це не дуже приємно".

Нашестя сонечок. Як і чому ці комахи заполонили морське узбережжя країни

Фото, зроблене у Коблево (Миколаївська область)

Ентомолог Руслан Мішустін каже, що через підвищену вологість і велику кількість зелені зросла популяція тлі. У відповідь розмножились сонечка, які харчуються цими шкідниками. Шукаючи, чим ще поживитися, вони почали мігрувати.

"Вони перелітають з місця на місце. Через певний час сонечка мають сісти й опиняються на воді. Вони легкі, тонуть не одразу, і прибоєм їх зносить на узбережжя. Саме під час прибою відбувається скупчення цих комах".

"Звичайно, вони будуть кусатися"

Руслан Мішустін говорить, що укус сонечка не становить небезпеки для здоров'я. Виключенням є рідкісні випадки, коли людина має алергію на один з компонентів слини комахи. Також варто бути обережним і не чухати місце укусу, аби не занести вторинну інфекцію.

"Звичайно, вони будуть кусатися. Для будь-якої комахи один з механізмів пізнання навколишнього світу - це спробувати на смак. А може, це якась гігантська, особливо смачна тля? Ось вони й вирішують це перевірити експериментально".

Існує багато видів цих комах, понад вісім тисяч. Ті сонечка, які бачив науковець на морських курортах Херсонщини, - семикрапкові, тобто характерні для регіону. Це червона комаха, яка має сім чорних крапочок: по три з кожного боку і одну в центрі.

"Добре, що це наші рідні сонечка, а не азійські, наприклад, які доволі швидко розмножуються на нашій території, менше хворіють від місцевих хвороб і можуть витісняти місцеві види".

Не унікальне явище

Поки є активний сезон міграції і вітер, який сприяє переміщенню, комахи будуть накопичуватися на узбережжі у смужці прибою, каже науковець.

Згодом сонечка мають розподілитися територією. Частина потоне, а ті, яких вибило на берег, знову спробують злетіти. Науковець стверджує: це не унікальне явище, хоча і відбувається не щороку.

Нашестя сонечок. Як і чому ці комахи заполонили морське узбережжя країни

Ще одна з причин такої навали комах - жнива. Велику кількість зернових прибрали одночасно, залишивши сонечок без їжі.

Руслан Мішустін каже, що це демонструє необхідність зберегти нерозорані природні території, саме на них мають перерозподілитися комахи.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Deepfake-шахрайство: як штучний інтелект зламує довіру та краде мільйони
Українські захисники ліквідували 40 росіян, знищили ворожі позиції та збили «Шахед» без пострілу
Вимірювання мрій: чому країни недооцінюють амбіції своїх громадян
Розслідування BIHUS Info: Хто стоїть за "плівками НАБУ" та як ухиляються від відповідальності
Супутники та ШІ: Нова ера 'планетарного інтелекту' для захисту Землі
Офіс Президента в центрі скандалу: 150 мільйонів за мовчання екс-міністра юстиції
Євген Хмара — новий міністр оборони: НАБУ затримало заступницю керівника ОП, Федоров готує старт в політику
Інтервальне голодування: чи справді воно продовжує життя та покращує здоров'я?
Все видео

Лента новостей

Росія вдарила по розподільчому центру "Аврори"
🕑 7 хвилин тому
Гойда у Самарській області: крім Ozon дісталося Новокуйбишевському НПЗ (відео)
🕑 18 хвилин тому
Історія Голосіївського парку: як у 1959 році створювалися ставки в Києві
🕑 20 хвилин тому
ВАКС визнав необґрунтованими активи нардепки Л. Марченко на понад 8,2 млн грн
🕑 24 хвилини тому
Україна атакувала російські логістичний хаб та НПЗ на Самарщині
🕑 59 хвилин тому
Другий удар за два дні? У Києві балістика прилетіла на залізницю на Дарниці і вбила бригадира
🕑 59 хвилин тому
Соціологія показує: влада Зеленського потрапила у пастку персоніфікованої відповідальності
🕑 1 годину 13 хвилин тому
Рейдерство, відмивання грошей та застава за екс-міністра: як команда Мудрої та Микитася вивела 150 млн грн
🕑 1 годину 14 хвилин тому
Бізнесмена Максима Микитася взяли під варту з багатомільйонною заставою
🕑 1 годину 25 хвилин тому
Ансамбль «Рідні» презентує «Тембральну мозаїку» української та румунської спадщини Карпат
🕑 2 години 29 хвилин тому
Уперше успішно атаковано логістичний хаб компанії OZON у Росії, дуже сильно горить (відео)
🕑 2 години 36 хвилин тому
Росія запросила репера-неонациста Каньє Веста виступити за 20 мільйонів доларів
🕑 2 години 45 хвилин тому
16 убитих, 130 поранених, 9 зниклих безвісти: нові дані по трагедії у ТЦ "Сонячна галерея" (відео наслідків)
🕑 2 години 53 хвилини тому
Німецький міністр довкілля обговорив «зелені» проєкти та відвідав Чорнобиль і Карпати
🕑 3 години 8 хвилин тому
ЗСУ підтвердили ураження російського аеродрому "Ахтубинск" та літака Су-34
🕑 3 години 12 хвилин тому
Все новости