xcounter
Calendar Icon

Покров Пресвятої Богородиці, День захисника України та День українського козацтва

Покров Пресвятої Богородиці, День захисника України та День українського козацтва
Релігійне свято
Офіційний вихідний
Святкують 14 жовтня

Найважливіше про це свято: традиції, історія і що не можна робити цього дня

Покров Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста)

Головне християнське свято осені відзначається 14 жовтня. Воно було започатковане у дванадцятому столітті князем Андрієм Боголюбським на згадку про чудові події, що сталися у Константинополі.

У 910 році на місто наступали війська язичників, а це могло закінчитися винищенням населення міста та пролиттям крові. Священики та віруючі зібралися ввечері у Влахернському храмі і вирішили молитися всю ніч Богородиці про захист свого міста від ворогів. Близько четвертої години ночі юродивий Блаженний Андрій (у майбутньому - Святий Андрій Константинопольський) зі своїм учнем Єпіфанієм побачив видіння: у небі повітрям йшла Богородиця, вона зняла з себе покривало, яке носила на голові, і розпростерла його над містом, таким чином покривши своїм Покровом місто і захистивши його від ворогів.

Після цього видіння на морі піднялася буря і потопила кораблі ворогів, що наступали. У такий спосіб було врятовано мешканців Константинополя.

Також цього дня, окрім Покрови Пресвятої Богородиці, відзначається ще два свята:

День захисників та захисниць України та День українського козацтва.

У зв'язку з тим, що 14 жовтня Україна святкує одразу три дуже значущі для країни свята, у 2015 році Верховна Рада прийняла рішення оголосити 14 жовтня офіційним вихідним днем.

Традиції у Покров Пресвятої Богородиці

 • За традицією цього свята дівчата ставили свічки в храмі і молилися біля ікони Покрови Пресвятої Богородиці про швидке заміжжя такою молитвою: "Покровонька, Покровонька, покрий мою головушку". Справа в тому, що заміжні жінки раніше завжди покривали голову хустками. Таким чином, молитви дівчат були про те, щоб знайти нареченого і вийти заміж.
 • Також у цей день свої молитви мовили сімейні пари про благополуччя, мир у сім'ї та здоров'я діток. Вважалося, що цього дня Богородиця почує всі благання і цілий рік захищатиме своїм Покровом від бід та неприємностей.
 • Цього дня прийнято пекти багато млинців та пригощати ними своїх близьких.
 • Також гарна традиція у свято Покрови робити добрі справи, допомагати жебракам, нагодувати голодних.
 • Кажуть, що до Покрови – осінь, а після Покрови вже треба готуватися до зими.
 • До Покрови намагаються встигнути зібрати всі плоди.
 • Після збору врожаю та свята Покрови настає весільний сезон.

Що не можна робити у цей день

 • Як і будь-яке інше православне свято, цього дня не можна працювати.
 • Не можна сваритися та лаятися.
 • Не можна ображатися.
 • Не можна вживати алкоголь та говорити непристойні слова.
 • Також у цей день не можна відмовляти сватам, оскільки дівчина, яка не прийняла пропозиції на Покрову, ризикувала залишитися незаміжньою протягом наступних трьох років.

Всі свята

Binance