xcounter
Calendar Icon

День захисників та захисниць України

День захисників та захисниць України
Державне свято
Офіційний вихідний
Святкують 14 жовтня

У День захисника України - ще два великі свята: Покрова Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. 14 жовтня є державним вихідним днем.

День захисника України почали святкувати у день Покрови Пресвятої Богородиці з 2015 року.

Після початку військового конфлікту на Донбасі наявність сильної, професійної армії стала необхідним чинником безпеки країни та захисту українських громадян. Вітання цього дня отримують не лише чоловіки, а й жінки-військові, тобто всі, хто має безпосереднє відношення до захисту української держави.

На відміну від свята 23 лютого, яке вважалося не лише днем Радянської Армії, а й приводом вітати абсолютно всіх чоловіків, хлопців та хлопчиків, у День захисників та захисниць України вітаємо переважно тих, хто служить на даний час чи служив у ЗСУ. Згадуємо всіх, хто віддав своє життя за наш мир та спокій.

Дата 14 жовтня обрано не випадково. 1999 року також на свято Покрови Пресвятої Богородиці було встановлено День Українського козацтва, бо запорізькі козаки дуже шанували Пресвяту Богородицю та вважали її своєю покровителькою. Саме у день свята Покрови вони обирали нових старшин.

Таким чином, у день Захисника України святкується ще два великі свята – Покрова Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.

Цікаві факти про День захисника України

  • 2015 року Національний банк випустив 50 тисяч монет номіналом п'ять гривень на День захисників та захисниць України.
  • Про подвиги наших захисників на сході України було знято документальний фільм "Рейд. Сила непокорених" (прем'єра відбулася 12 жовтня 2015 року). Фільм присвячений героїчним рейдам українських десантників, які зупинили російську агресію у серпні-вересні 2014 року.

Всі свята

Binance