xcounter
Calendar Icon

Польські й українські націоналісти однаково корисні для Москви

28.04.2017 17:09

Польські націоналісти у своїх антиукраїнських виступах добряче нашкодили міжнаціональному порозумінню. Антипольські прояви в Україні – такі ж дзеркальні.

Неспроста, очевидно, за останній місяць я дав уже третій коментар для польських видань - видно, тема міжнаціональної агресії актуалізовується. І добре, що польські медійники урівноважують цю тему українськими коментаторами не з числа нациків. Я на чверть поляк, мій прадід - чистий поляк, який воював на Альпах. І думку, яку я намагаюся донести до мислячого польського суспільства, є дуже проста: міжнаціональна агресія можлива лише в незрілих суспільств, уражених бацилою реваншизму.

Не перестаю стверджувати: польські націоналісти й українські націоналісти – ідейно зашорені дурники, однаково корисні для Москви. Переписують історію чи зводять із нею рахунки лише неповносправні суспільства. Світ із давніх давен розвивався експансивно й волюнтаривно, методом колонізацій, інтервенцій, захоплень і поглинань. Один проти одного воювали не те що різні народи – різні села. Але цивілізованість проявляється яксамраз у тому, що в новітній час народи входять без намагань реваншувати.

Історія – мертва тканина, яку неможливо змінити. Польські націоналісти у своїх антиукраїнських виступах добряче нашкодили міжнаціональному порозумінню. Антипольські прояви в Україні – такі ж дзеркальні. Обидва табори намагаються надолужити в новітньому часі всі свої історичні поразки та рани. Це вкрай непродуктивно.

Потрібно змінити оптику поглядів на минуле. І це цілком під силу обом суспільствам, позаяк я свято переконаний, що і в нас, і у них більшість населення – цілком притомні модерні люди, які віддають історію історії. Обидвом нашим країнам треба загнуздати пориви маргінальних прошарків, які діють в інтересах Москви. А для цього свій голос повинні подати ліберальні прихильні люди, які культивують міжнаціональну повагу та приязнь. З'ясовувати, хто правий хто винен, у 2017 році - це моветон. І я радий, що здорова польська аудиторія пристає до цієї думки. Нашій теж би не зашкодило.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини