xcounter
Calendar Icon

На дорогах наступив безлад: як припинити хаос

19.10.2017 17:12
Олег Назаренко, «Обозреватель»

Механізми для зменшення кількості порушень ПДР прості.

У 2009 році я був одним з організаторів акцій протесту під Верховною Радою проти транспортного збору. Тоді з’явилася Рада автомобілістів при Кабміні, яка досить багато зробила на захист прав автомобілістів. На той час був перекіс – поліція мала багато прав, автомобілісти – значно менше. Ми ліквідували довіреності, ліквідували техогляди, відмінили медичні довідки. В тому числі зупинки авто ДАІ без причини зробили майже неможливими - коли водіїв не мають права перевіряти працівники поліції.

Зараз ми бачимо, що ситуація змінилася зовсім на протилежну – на дорогах наступив безлад. І я вже тепер розумію, що, можливо, ми прорахувалися, і потрібно повертати порядок на дорогах замість того хаосу, який є. Я нині бачу, як багато на дорогах неадекватів, п’яних, наркоманів. І розумію, що потрібно, може, повертати право поліції перевіряти ті самі медичні довідки - щоб за кермом був нормальний водій, а не п’яниця, наркоман, або просто психічно неврівноважена людина.

Можна, як у Німеччині, запровадити "Ідіотен тест" для людини, якщо вона – порушник.

Дозволити поліції зупиняти автомобілі не просто в разі порушення, а й для перевірки документів. Адже сьогодні поліція позбавлена такого права. В тій самій Німеччині або в Сполучених Штатах поліцейський може перевірити документи, адекватність водія без будь-яких пояснень. А у нас, коли поліцейський зупиняє авто, його починають одразу знімати на камеру і галасувати: "Причина зупинки!?".

Поліція стала безправною, її розігнали, на її місці нікого немає, на вулицях панує хаос. Сьогодні на дорогах гине більше людей, ніж в зоні АТО. Я - та людина, яка ініціювала свого часу обмеження прав ДАІ, тому що саме ДАІ робила беззаконня на дорогах. Тепер деякі водії творять беззаконня на дорогах.

Я, наприклад, не боюсь, коли мені говорять: "Ти хочеш повернути поліцейську державу". Але хіба можна назвати державу, де керує закон, поліцейською? Тоді і США або Німеччина - поліцейські держави. Я хочу жити у поліцейській державі, а не в злодійській. І я не бачу нічого страшного у тому, що працівник поліції 3 - 4 рази в день мене зупинить для перевірки. Оскільки, якщо я не їжджу п’яним за кермом, не вживаю наркотиків, не їжджу на краденому авто, то я повинен бути зацікавлений в тому, щоб поліція добре працювала, зупиняла і мене, і інших громадян. Тоді під ногами злодіїв, п’яниць, наркоманів земля горітиме.

Потрібно кардинально щось робити. Якщо ви вимагаєте від поліції, щоб вони навели лад на дорогах, то маєте дати їм це право.

Відповідальність за порушення ПДР потрібно посилювати - і відбирати права, і саджати, як це вже практикується в Німеччині. В Україні у водіїв відбирають права, а вони і далі їздять без прав, і в той самий час поліцейський без причини не може їх зупинити. В тій же Німеччині водій піде в тюрму за їзду без прав на рік. Ми йдемо в Європу? Давайте німецькі закони приймати, посилювати відповідальність, "Ідіотем тест" вводити. Набрав стільки-то балів порушень – будь ласка, заплати 700 євро, пройди курси спілкування з психологом, знову по-новому здавай на права. Тобто маємо жорстко посилити вимоги до водіїв-порушників.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини