xcounter
Calendar Icon

​Кінець АТО і Мінська

15.01.2018 13:30

Цього тижня Верховна Рада планує розглянути законопроект 7163.

Враховуючи майже на 80% новий текст цього законопроекту і його тональність, я б назвав цей законопроект "про відсіч російській агресії".

На даний момент я залишаюся скептиком щодо можливості ухвалення цього законопроекту. Від моменту його появи я постійно говорив, що мета цього кроку залякування Росії підвищенням ставок і стимулювати її до мирного процесу. Однак, оскільки мирний процес зайшов в глухий кут, то можливо саме зараз прийшов час піднімати ставки в міжнародній дипломатичній грі. Законопроект посилює лінію "примушування Росії до миру", яку розпочали США наданням Україні летального озброєння.

Отже, що такого важливого і чим відрізняється новий текст від старого. У новому тексті немає ніяких мінських домовленостей. Нарешті цей "ідіотизм": посилатись на Мінські домовленості і одночасно знищувати їх - прибрали. Законопроект прямо покладає відповідальність за агресію і окупацію на Росію. В цьому ставиться крапка мертвим мінським домовленостям. Оскільки таким чином - ми визнаємо Росію стороною конфлікту, і вести переговори з якимись там Захарченко та іншими Пасічниками - немає змісту. А отже Росія також припиняє виконувати функцію посередника і переговірника.

Визнання Росії агресором також змушує переглянути діяльність, чи правильніше бездіяльність , різних ОБСЄ, і виключає можливість участі її в міжнародних миротворчих місіях. Очевидно, що зважитись на такий крок без погодження із Заходом наша влада навряд чи могла, тому логічно, що Захід буде переглядати санкції з прив'язки до мінських домовленостей на прив'язку до факту агресії.

Це все має призвести до нової міжнародно-правової форми врегулювання конфлікту, на фоні припинення мінських домовленостей. І єдина доступна форма на даний момент - це миротворча операція.

В інших моментах законопроект вирішує давно наболілі проблеми: припиняє АТО, дозволяє застосовувати ЗСУ, легалізовує повноваження військових, об'єднаний оперативний штаб, посилює фігуру Командувача ООШ тощо.

В цілому прийняття цього законопроекту саме в новому вигляді дуже позитивний крок. Будуть звісно крики різних правозахисників, борців з мовою ненависті та інших представників "стандартів ББС в Україні". Але, як людина, яка там працювала і вживу бачила ситуацію, маю сказати, що цей законопроект серйозний крок вперед.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини