Calendar Icon

Що буде, якщо перестати читати новини?

13.08.2019 17:30
Дмитро Кулеба, «Facebook»

Медіа формують сприйняття людьми реальності та поляризують їх чи лише відображають реальність, в яку вірять люди і їхню поляризацію? На це запитання вирішили відповісти у Массачусетському технологічному інституті (МІТ) і провели дуже цікаве дослідження.

Опублікували під сповненим інтригою заголовком: Persuading the Enemy: Estimating the Persuasive Effects of Partisan Media with the Preference-Incorporating Choice and Assignment Design.

Людей розбили на різні групи і показували їм новини з політично мотивованих медіа (partisan media), тобто тих медіа, місія яких чітко зрозуміла - просування наративів конкретних політичних сил.

Для розуміння - в Україні такими partisan media є фактично всі провідні телеканали, адже вони качають за якусь конкретну політичну силу.

Треба сказати, що це спроба дослідити дуже тонкі матерії. Отже, ключові висновки дослідження:

  • медіа мають сильний вплив на політичні уподобання людини;
  • більшість людей не хоче дивитися новини;
  • коли таким непідготовленим людям дають дивитися новини з політично мотивованих медіа, то вони мають на них більший вплив ніж на людей, які свідомо обирають такі медіа.

У сухому залишку дослідження підтверджує одну з тез книжки «Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот»: медіа серйозно впливають на формування уявлень людини про реальність.

Водночас сила цього впливу відрізняється в залежності від групи, якій вона адресована. Зменшувати вплив таких медіа можна, якщо людина хоча б загалом орієнтуватиметься у медіапросторі (медіаграмотність), розумітиме місію медіа, яке вона переглядає, і матиме хоча б найзагальніший контакт з політичними новинами.

У перекладі на людську мову: жити зовсім без новин, поза політичним медіапростором погано. Бо коли ти з ними неминуче стикнешся, твій мозок буде більш вразливий для політично мотивованих новин і тобі легше непомітно нав’язати потрібну комусь реальність. Це щось подібне до щеплення: щоб захиститися від хвороби потрібно спочатку дозовано вприскнути її в організм.

Темы публикации:
Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9826,62 грн./литр
А-95+23,75 грн./литр
А-9522,43 грн./литр
А-9221,29 грн./литр
ДТ21,63 грн./литр
LPG11,48 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости