Calendar Icon

Санкції США проти Північного Потоку 2: що змінеться

12.12.2019 17:33 (Обновлено 12.12.2019 в 17:33)
Світлана Заліщук, «Facebook»

Проголосовані Палатою представників санкції проти Північного Потоку 2 – це не передріздвяний подарунок Україні від американських законодавців, але відчуття від того не менш святкові.

Що ці санкції зроблять?

Це передумова тимчасового зупинення/значного уповільнення добудови російської труби. Це точно ламає гру Кремля з якнайшвидшого запуску ПП2 і відрізання українського транзиту.

Санкції б‘ють по компаніях, які укладають труби по дну моря. Зараз цим займається швейцарська компанія All Seas. Компанія з огляду на санкції швидше за все зупинить укладку труб, інакше вона ризикує стати банкрутом. Замінити її Газпрому легко й швидко не вдасться. По суті вона унікальна на світовому ринку.

Санкції не б‘ють по інших європейських компаніях, які брали участь у створенні цього газопроводу. Це така собі лазерна хірургія від американців, аби не дратувати додатково європейських друзів.

Експерти говорять, що для завершення укладки труб залишалося 60 днів. Недаремно Лавров цими днями був у США. Однак не склалося.

Обидві партії, попри не найпозитивніший контекст в американській політиці, одностайно виступили проти підриву енергетичної безпеки в Європі та в Україні.

Треба віддати належне команді Нафтогазу, яка була лідером процесів з просування санкцій в США останніх трьох років.

Сьогодні очікується голосування в сенаті. Також Трамп обіцяв дуже швидко підписати. Будемо уважно стежити.

Треба сказати, що таке рішення США запустить протидію багатьох впливових гравців. Тому, переконана, що по цій темі ми будемо спостерігати цікаві процеси найближчим часом, зокрема в Європі. Геополітика, яка чіпає інтереси super powers, - справа не лінійна.

Мені пощастило бути в цей радісний для України день в складі урядової делегації до Вашингтона разом з Dmytro Kuleba. Продовжуємо говорити про підтримку України, дякуємо конгресменам та сенаторам за історичне рішення.

Темы публикации:
Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9834,04 грн./литр
А-95+30,68 грн./литр
А-9529,25 грн./литр
А-9228,21 грн./литр
ДТ28,35 грн./литр
LPG15,83 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости