Calendar Icon

Йод для організму - що їсти, аби не було йододефіциту

27.03.2020 14:20 (Обновлено 27.03.2020 в 14:21)
Светлана Фус, «Facebook»

Термічна обробка продуктів зменшує кількість йоду приблизно на 50 %.

Де знаходиться найбільше йоду?

Людина отримує йод переважно з їжі. Рослинна їжа дає 30% всього йоду, продукти тваринного походження 60%. Невелика кількість йоду надходить також з повітрям і водою.

Найбільший рівень йоду знаходиться в морській воді, тому у мешканців прибережних територій менше ризиків виникнення дефіциту - місцеві продукти багаті на природний йод. Чим далі від моря, тим більша потреба в захисті від дефіциту йоду та його наслідків.

Основними джерелами йоду у харчуванні є продукти моря:

морська риба - палтус, тріска, лосось, кора, оселедець, макрель; риб'ячий жир та морські молюски і водорості. Наприклад, 100 гр. сухої ламінарії (морської капусти) повністю покриває добову дозу йоду для людини. Це не означає, що кожен день слід з'їдати її саме таку кількість, адже йод міститься і в інших продуктах.

Зі звичних нам продуктів багаті йодом червоне м'ясо, яйця, молоко (рівень йоду залежить від використання йодованого корму), овочі і фрукти. Штучно збагачені йодом продукти - йодована сіль, столова та мінеральна вода. В 1 г йодованої солі міститься 40 мкг йоду. Вживання її у рекомендованій кількості до 5 г на добу дозволяє забезпечити потреби організму в йоді.

Термічна обробка продуктів зменшує кількість йоду приблизно на 50 %. Тому сіль, збагачену йодом, слід додавати у вже готову страву.

За даними ВООЗ, одна третя частина населення планети має йододефіцит та підвищений ризик розвитку захворювань, пов'язаних з ним. Це також поширене явище у нас в Україні.

Забезпечення йодом організму особливо важливе для вагітних та мам, що годують грудьми. Дефіцит йоду в їх харчуванні може привести до незворотних порушень в психічному та фізичному розвитку дитини.

Занадто низький вміст йоду в раціоні підлітків може приводити до порушення концентрації уваги, труднощів у навчанні, перепадів настрою, швидкої втоми та надмірної ваги.

Захворювання щитоподібної залози дуже поширені, особливо серед жінок, які хворіють у кілька разів частіше, ніж чоловіки.

Скільки йоду потрібно?

Йод у необхідних кількостях потрібен кожній людині щодня протягом всього життя.

Добова кількість залежить від віку.

  • 90 -120 мкг/день потрібно дітям до 12 років,
  • для дорослих - 150 мкг йоду в день,
  • вагітні та жінки, які годують грудьми повинні отримати 200 - 250 мкг/добу цього елемента.
Темы публикации:
Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9826,3 грн./литр
А-95+23,35 грн./литр
А-9521,92 грн./литр
А-9220,82 грн./литр
ДТ21,09 грн./литр
LPG10,61 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости