Calendar Icon

Краса речей Костянтина Могилевського

05.07.2020 17:45 (Обновлено 05.07.2020 в 17:45)

Один із жанрів, в якому працював Костянтин Могилевський – історичний натюрморт. Сьогодні до цього жанру рідко звертаються живописці, адже вибагливий за змістом та майстерністю виконная, він під силу тільки справжнім професіоналам.

Один із жанрів, в якому працював Костянтин Могилевський – історичний натюрморт. Сьогодні до цього жанру рідко звертаються живописці, адже вибагливий за змістом та майстерністю виконная, він під силу тільки справжнім професіоналам. На думку автора «натюрморт – це зліпок історії» і можна тільки уявити скільки часу та зусиль йшло на те, аби донести в живописних полотнах дух і сутність епохи. Костянтин Могилевський був віртуозним рисувальником і йому пощастило навчатися у майстерні легендарного Б.Косарєва.

Натюрморти Костянтина Могилевського можна розглядати до безкінечності. Вони – для уважного погляду, неспішного вивчення та розуміння. За граціозною лінією багато легкості та чарівності. Відчувається, що краса речей важлива для митця і він прагне донести її до глядача, розкрити очі на складний і прекрасний світ предметів. Однак це тільки видима площина за якою стоїть те, заради чого і створювалась картина. Розповідають, як на одній із виставок натюрморт «Присвята Нестору Махно» викликав справжню сенсацію. Захоплюватися було чим – розкішний, істинно український натюрморт із всіма притаманними йому атрибутами – салом і домашньою ковбасою, квашеною капустою і самогоном у штофі постав своєрідним постаментом для невеликої фотографії легендарної людини, яка неначе увінчала всю композицію.

За словами мистецтвознавця Покладова, «сталінські грамоти з червоними прапорами, таборові гроші, венеціанські маски, вільна невимушеність світу і розумні обличчя деяких людей, красиві речі, старі фотографії утворюють багатовимірний каркас, навколо якого у світі Костянтина Могилевського рухається наша епоха. Це складний, великий і розумний світ, це – розумне мистецтво».

Темы публикации:
Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9829,18 грн./литр
А-95+25,54 грн./литр
А-9524,09 грн./литр
А-9222,97 грн./литр
ДТ23,08 грн./литр
LPG12,64 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости