xcounter
Calendar Icon

Чи звільнить Україна окуповані території за 3-6 тижнів?

29.07.2022 13:00
Ігор Петренко, «УНІАН»

Заяви про те, що Україна намагатиметься повернути захоплені Росією території протягом наступних 3-6 тижнів, адже в іншому випадку це стане набагато важче, не мають дивувати. Адже ми вже давно готуємось звільняти окуповані території. Зокрема мова йде про південь.

Саме для цього ми наразі отримуємо західне озброєння. І вже продемонстрували, що можемо його ефективно використовувати, тож наші партнери дуже приємно здивовані, як ЗСУ можуть це робити. На хвилі цього, ми можемо просити більше. Принаймні, відбувається обговорення навіть тієї номенклатури озброєнь, про які раніше складно було говорити.

Тобто ми вже гарно знищуємо логістику, склади БК та штаби російських окупантів, проте зможемо робити це ще ефективніше. І коли президент у розмовах із західними партнерами каже про 3-6 тижнів, такі розмови підв’язані саме під логіку та розуміння збільшення постачання наступальних озброєнь та боєприпасів до них.

Ще один момент – мова про такі стислі терміни пов’язана з тим, що йде зима. Всі очікують на непростий опалювальний сезон. Адже Кремль намагається заморозити ЄС (хоча, думаю, з цього нічого не вийде), і поводить себе як справжній терорист, застосовуючи газовий шантаж. Ми прекрасно розуміємо, що, чим ближче росіяни будуть до нас, тим більша буде загроза нашій критичній інфраструктурі. Тобто, країна, яка знаходиться за крок до визнання країною-спонсором тероризму, цілком ймовірно буде лупити ракетами по українських ТЕЦ. Ми потребуємо їх захисту і в стислі терміни.

Наступний момент полягає в тому, що РФ теж не сидить, склавши руки. Вони давно говорять про вересень, як місяць, коли росіяни намагатимуться провести псевдореферендуми на окупованих українських територіях. Їм важливо зробити це якнайшвидше, щоб переходити на наступний етап – створення чогось на кшталт "Союзної держави". Тобто спочатку "референдуми", а далі Держдума буде думати, в якому форматі вони будуть це заявляти – "визнання незалежності", або ж об’єднання в якусь "державу", яка потім приєднається до РФ, тощо.

Путін дуже полюбляє різні дати. І 22 грудня – сторіччя заснування Радянського союзу – саме така. Він часто каже, що розпад СРСР був величезною історичною помилкою. І намагатиметься підкріпити свій статус "збирателя земель руських" в цьому році та, ймовірно, до цієї дати. Тож нам треба показати, що ми не допустимо ніяких псевдореферендумів.

І ще одне - Збройні сили України рухаються вперед і без якихось термінів. Звісно, за 3-6 тижнів звільнити всі окуповані росіянами території не можна. Та варто розуміти, що мова трохи про інше, про психологічний тиск на окупантів.

Як тільки Україна виб’є росіян з Херсонщини або звільнить кілька великих населених пунктів (а ми розуміємо, що це буде зроблено), це буде черговий удар по реноме "другої армії світу", міф про яку ми вже зруйнували. І це буде удар по морально-психологічному стану російських військових, які вже бояться наших ЗСУ.

У будь-якому разі, коли були названі ці терміни 3-6 тижнів, вони озвучувались не без консультацій з нашими західними партнерами, після узгодження позицій. І мова не про те, що нам одразу дадуть більше зброї. Але наші друзі в США та Британії зможуть посилатись на це, намагаючись збільшити кількість поставок наступальної зброї та поліпшити їх якість.

Для цього всі ці моменти важливі.

Читайте також: Коли закінчиться війна і чому білоруси гірші за росіян? Перше відео інтерв'ю Юрія Гудименка після поранення
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини