xcounter
Calendar Icon

Новини Керівники Департаменту комунальної власності КМДА отримали чергові підозри від правоохоронців

12.12.2022 18:26 (Оновлено 12.12.2022 в 18:26)
Олексій Ігнатьєв, «Facenews»

У службовій недбалості, через яку столична громада недоотримала більше мільйона гривень, прокурори підозрюють директора Департамента комунальної власності Андрія Гудзя (на колажі ліворуч) та його першого заступника Олега Шмуляра (на колажі праворуч). Йдеться про історію з орендою ринку “Рибалка”, що на столичному Набережному шосе. Це вже не перша підозра, висунута згаданим чиновникам правоохоронцями.

Про це стало відомо з повідомлення Київської міської прокуратури.

“За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру директору Департаменту комунальної власності м. Києва та його першому заступнику в службовій недбалості, внаслідок якої столична громада недоотримала понад 1,1 млн грн за оренду майна (ч. 2 ст. 367 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з матеріалами слідства, між Департаментом комунальної власності м. Києва та приватною фірмою був укладений договір про оренду цілісного майнового комплексу “Ринок “Рибалка”, розташованого на столичній вул. Набережне шосе. При цьому орендна плата становила близько 110 тис. гривень за місяць.

“У подальшому на підставі звернення орендаря директор Департаменту створив комісію для перевірки стану цілісного майнового комплексу. За результатами перевірки були складені акти про неможливість використання орендарем цього майна через проведення робіт з ліквідації наслідків зсуву ґрунту на торгівельні павільйони. Зазначені акти стали підставою для припинення нарахування орендної плати з грудня 2018 року по жовтень 2019 року.

Разом з тим, встановлено, що складення таких актів не передбачено чинним законодавством, а порядок вирішення спорів в частині придатності об’єкта до оренди відноситься до компетенції суду”, – сказано в релізі Київської міської прокуратури.

Крім того, ведуть далі прокурори, “з’ясувалося, що під час проведення робіт з ліквідації наслідків зсуву ґрунту розібрано та демонтовано комунальне майно – металоконструкції, павільйон та паркан. Однак, як встановило слідство, потреби у знятті устаткування ринку не було, а отже у період з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року цілісний майновий комплекс міг використовуватися за цільовим призначенням”.

Таким чином, висновують у відомстві, “Внаслідок несумлінного виконання службових обов’язків щодо забезпечення контролю за виконанням умов укладеного договору, а також звільнення орендаря від орендної плати у спосіб, не передбачений законодавством, територіальній громаді міста Києва завдано матеріальної шкоди на суму 1 млн. 112 тис. грн. у вигляді недоотриманих щомісячних орендних платежів”

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває та здійснюється СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві.

Департамент комунальної власності КМДА з 5 листопада 2014 року очолює Андрій Гудзь, посаду першого заступника обіймає Шмуляр Олег Васильович.

За час роботи на цій посаді він неодноразово піддавався критиці з боку депутатів Київради, які, зокрема, звинувачували Гудзя в неефективній роботі та корупції.

Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини