На Одещині вирує скарлатина, є летальний випадок
Циклічний підйом захворюваності на скарлатину спостерігається в Одеській області. Про це повідомив регіональний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України.
Останній підйом реєструвався 2014 року, коли в області захворіло 355 осіб. У 2023-му медики зафіксували 182 випадки, що у 2,6 раза більше, ніж у 2022-му. Здебільшого хворіли діти до 17 років (97%), до того ж найуразливішою, як і торік, була вікова група 5-9 років (56%). Випадки скарлатини реєструвалися практично в усіх районах області.
Нинішнього року захворіла вже 61 дитина. Один випадок виявився летальним — пацієнт помер від ускладнень.
Скарлатина — гостре антропонозне інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, що проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом.
Специфічне лікування скарлатини відсутнє. Діагноз ґрунтується на епідеміологічних даних, характерній клінічній картині та лабораторних дослідженнях.
Профілактика захворювання полягає в ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначали, ізоляція має тривати протягом 21 дня.
Читайте також: Коронавірус вже перетворився на звичайне сезонне захворювання, яке буде з людством завжди, - епідеміолог


Заблоковані порти: як українські аграрії консервують мільйони тонн зерна в полях та шукають нові шляхи експорту
Операція з евакуації: бронемашина 24 ОМБр перевозить піхоту та полоненого
Суд Москви виключив партію «Яблуко» з виборів: Чи залишилися в Росії цивільні альтернативи?
Математика на порозі революції: як штучний інтелект змінить процес відкриттів
Росіянин прокоментував життя в бункері, витівки ШІ та майбутнє після Путіна
«Веселого молочника» з РФ висилають через «неправильні» висловлювання: чи покарання за правду?
«Ми вижили, ми виграли»: історія незламності української захисниці після поранення
Викрадення та вбивство на Балі: зв'язок з міжнародним шахрайством та розслідування в Україні













