xcounter
Calendar Icon

З Курської області вийшла частина українських бригад, зокрема найбоєздатніші, а Суджу захопили російські військові

12.03.2025 11:34 (Оновлено 12.03.2025 в 12:27)

Українські війська, ймовірно, покидають Курську область на тлі наступу російських сил, пише Forbes. Водночас, за даними ISW, російські війська підходять до Суджі. Зокрема, у звіті зазначають, що ворог значно просунувся на Курському напрямку та готується до наступу на Суджу. Тим часом росЗМІ вже оголосили про захоплення міста. Підтвердженням є нібито фото та відео з міста.

Два тижні тому елітна російська група безпілотників порушила українські лінії постачання. 25 лютого серія прицільних ударів вивела з ладу десятки транспортних засобів уздовж основної дороги до Суджі. Це місто слугувало головною базою для 10-тисячного українського угруповання, яке утримувало значну, але швидко скорочувану територію в Курській області на заході Росії.

"Це був день, коли ви почали хвилюватися про Курськ", - зазначив незалежний аналітик Ендрю Перпетуа. Через два тижні основна частина українських підрозділів, включаючи найбоєздатніші бригади, схоже, здійснила організовану евакуацію з Курська, повернувшись на територію України.
"Моїм друзям вдалося покинути Курськ, уникнувши оточення, - повідомило в понеділок одне з українських джерел. - Прикро, що до цього дійшло. Але це те, що є".

Український наступ у Курській області в серпні приніс швидке захоплення сотень квадратних миль території. Однак закріпитися на стратегічно вигідних рубежах не вдалося. Просування на північ гальмували російські контратаки біля села Погребки, а на східному напрямку українські війська зіткнулися з 12 000 солдатів з Північної Кореї.

Попри перевагу росіян у співвідношенні три до одного, українці утримували позиції, використовуючи мінні загородження, безпілотники та артилерію для відбиття атак.

Одним із таких епізодів став штурм російської 155-ї окремої морської піхотної бригади в середині лютого. Її колона, рухаючись назустріч українській 47-й механізованій бригаді під червоним прапором СРСР, потрапила у ретельно підготовлену "зону вбивства".

Частина техніки підірвалася на мінах, іншу знищили дрони та артилерія. Один з російських військових, вибравшись із пошкодженого бронетранспортера, зробив кілька кроків по снігу, впав і вибухнув, коли в нього влучив дрон.

"Гасимо всі спроби противника просунутися на Курщині", - заявили у 47-й механізованій бригаді.

Президент України Володимир Зеленський, маючи на меті подальші переговори про припинення вогню, розглядав можливість обміну територіями.

"Ми поміняємо українську територію на російську", – казав Зеленський.
Читайте також: "Психічна атака": Дикий пояснив російський штурм колоною по мінах з прапорами СРСР на Курщині (відео)
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини