"Доктор Зло": правоохоронці оголосили про підозру російському медику, який катував полонених
Українські правоохоронці заочно повідомили про підозру у жорстокому поводженні з військовополоненими російському фельдшеру Іллі Сорокіну, відомому як "Доктор Зло".
Він причетний до катувань у колонії в Республіці Мордовія (РФ). За інформацією правоохоронців, фельдшер бив українських полонених електрошокерами та відмовляв їм у медичній допомозі. Про це повідомили Національна поліція та Офіс Генерального прокурора.
Дивіться також: ЗСУ захопили в полон 15 окупантів, які катували з особливою жорстокістю українських військових (відео)
35-річний Сорокін був медичним працівником виправної колонії №10 Управління федеральної служби виконання покарань по Республіці Мордовія.
За даними слідства, він систематично вчиняв насильство стосовно українських військовополонених – бив електрошокерами, поки вони не втрачали свідомість або отримували тимчасовий параліч певних частин, а також завдавав ударів по голові й тілу трубою та іншими предметами.
Поранені воїни не отримували від Сорокіна ні знеболювальних, ні перевʼязок ран.
Медику заочно повідомили про підозру у жорстокому поводженні з полоненими, що є воєнним злочином – частина 1 статті 438 Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачається покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.
Наразі фігурант перебуває на території Росії. Правоохоронці зазначили, працюють над його затриманням та притягненням до відповідальності.
Нагадаємо, за даними журналістів проєкту "Схеми", Ілля Сорокін народився і проживає у мордовському селищі Потьма. Він одружений, має двох доньок.
У медичній частині колонії №10 він працював з 2018 року. Наприкінці 2023-го чоловік пішов служити та взяв собі позивний "Доктор". Ймовірно, зараз несе службу в силах матеріально-технічного забезпечення армії РФ.
Читайте також: Били та погрожували зґвалтуванням за "дякую": нове про катуванння українських військових у колонії РФ


В Україні відбулися перші зимові перегони бойових роботів: результати та перспективи НРК
Мільярди повз бюджет: на митниці викрили масштабні схеми з імпортом авто
Український «єдиноріг» у сфері DefenseTech: стартап UFORCE досяг капіталізації в $1 млрд
Японія готує збройову революцію: як нова експортна стратегія Токіо допоможе Україні
Вбивство за доступ до криптогаманця: син українського банкіра позбавив життя батька заради 250 тисяч євро
Ультиматум Мерца в Пекіні: Німеччина вимагає від Китаю змінити правила гри
Вбивство Андрія Портнова: у Німеччині затримали підозрюваного з «донецьким» минулим
Родичі Міндіча ЛІТАЛИ ДО МОСКВИ під час війни. Усіх знайшли на одному РЕЙСІ.Діаманти досі ЙДУТЬ в РФ




