Іспанія та Греція розглядають заборону соцмереж для підлітків, Ілон Маск різко розкритикував ініціативу

04.02.2026 в 09:10 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Іспанія та Греція заявили про намір запровадити вікові обмеження на користування соціальними мережами для підлітків, аргументуючи це загрозами для психічного здоров’я дітей і поширенням мови ненависті онлайн. Про це повідомляє FaceNews.ua з посиланням на Reuters.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес 3 лютого заявив, що його уряд планує заборонити доступ до соціальних мереж для дітей віком до 16 років. За словами високопосадовця грецького уряду, Афіни готують подібне рішення для дітей до 15 років. Крім того, Іспанія має намір ухвалити закон, який передбачатиме персональну відповідальність топменеджерів соцмереж за поширення мови ненависті на їхніх платформах.

Читайте також: Сотні батьків у США вимагають від Roblox не приховувати судові позови про сексуальну експлуатацію дітей

Ці ініціативи викликали різку реакцію власника соцмережі X (колишній Twitter) Ілона Маска.

У дописах на платформі він назвав Педро Санчеса «тираном» і «тоталітарним диктатором», звинувативши його в посяганні на свободу слова.

В Іспанії та Греції наголошують, що рішення пов’язані зі зростанням занепокоєння щодо впливу цифрового середовища на розвиток дітей. За словами Санчеса, діти опинилися в «цифровому дикому заході», до якого вони не готові без захисту держави. Він також оголосив про створення так званої «Коаліції цифрово готових» — групи європейських країн для координації спільних правил у сфері онлайн-регулювання.

Питання посилення контролю над соцмережами активно обговорюється і в інших країнах Європи. Франція вже розглядає законопроєкт про заборону соцмереж для дітей до 15 років, а Велика Британія вивчає можливість запровадження аналогічних обмежень. Австралія у грудні 2025 року стала першою країною, яка запровадила загальнонаціональну заборону соцмереж для дітей до 16 років.

Водночас експерти не мають єдиної позиції щодо шкоди соціальних мереж для підлітків.

Частина науковців наголошує на ризиках для психічного здоров’я, тоді як інші вважають, що проблема потребує комплексного підходу, а не лише заборон.

За даними опитування Ipsos, 82% іспанців підтримують заборону соцмереж для дітей до 14 років, що свідчить про суттєву зміну суспільних настроїв у країні.

Читайте також: Творчий розвиток дітей: роль розмальовок у розвитку дитячої моторики та креативності
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Масована атака на українську логістику: збитки сягають мільярдів, компенсацій не буде
Росія посилила атаки ракетами "Онікс": чим небезпечна ця надзвукова зброя
Європа розробляє нові ракети для України: програма "Breakthrough"
Економічний розворот: Чому демократи випереджають республіканців вперше за десятиліття, і що це означає для України
Ізраїль ставить жорсткі умови перемир'я з ХАМАС: демілітаризація Сектору Гази та роззброєння
5% відкатів на дорогах: Як працює корупційна система в тилових областях України
Мобілізація заброньованих: чи законні відміна броні та примусова служба?
«Поклик Яру»: як табір виховує майбутніх лідерів України через патріотизм і випробування
Все видео

Лента новостей

Швеція підтримує евакуйованих з прифронтових громад через UNHCR
🕑 2 години 20 хвилин тому
Працівник ТЦК на Закарпатті на ніч прикував чоловіка кайданками до металевої драбини
🕑 3 години 59 хвилин тому
Під Єкатеринбургом підірвали директора підприємства з виробництва дронів "Упир"
🕑 4 години 8 хвилин тому
Національна філармонія України привітала з ювілеєм Миколу Дядюру
🕑 4 години 8 хвилин тому
Росія завдала ударів по Україні: 17 загиблих, десятки поранених, пошкоджено критичну інфраструктуру та бізнес
🕑 5 годин 7 хвилин тому
Українські дрони спричинили колапс російського агроекспорту: втрати понад 38% за місяць
🕑 5 годин 9 хвилин тому
Російський «Уралдронзавод» активно залучений до оборонної промисловості РФ, виявили OSINT-аналітики
🕑 5 годин 9 хвилин тому
«Генерал Черешня» представив нові дрони «Світхарт» та «Хмаринка»: розвідка та удар
🕑 5 годин 10 хвилин тому
Індія відмовилася від російських Су-57 на користь модернізації та західних аналогів
🕑 5 годин 11 хвилин тому
Україна під шквалом балістичних ракет: ЗСУ бракує озброєння, політики відпочивають
🕑 5 годин 12 хвилин тому
"Буде складно, але...": Коваленко зробив заяву про дефіцит продуктів, води, блекаут та холодомор
🕑 5 годин 14 хвилин тому
Intertop, PUMA, Toyota: щонайменше 13 компаній постраждали від російських ракет
🕑 5 годин 56 хвилин тому
У Росії підірвали голову компанії з виробництва дронів "Упир", він у реанімації у важкому стані (відео)
🕑 6 годин 17 хвилин тому
Експосол України в США Стефанішина підозрюється у незаконному збагаченні: її реакція (відео)
🕑 6 годин 52 хвилини тому
Люк Комбс став першим сольним кантрі-артистом, який виступив на стадіоні «Вемблі»
🕑 11 годин 12 хвилин тому
Все новости