Видобуток нафти в Росії впав до річного мінімуму на тлі українських атак

12.06.2026 в 15:56 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Російські виробники у травні скоротили середньодобовий видобуток нафти до 9,009 мільйона барелів, що стало найнижчим показником за останній рік. Зниження виробництва відбулося через безпрецедентну хвилю ударів українських безпілотників по нафтопереробній та експортній інфраструктурі країни-агресора, про що свідчать офіційні дані Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК).

Зафіксований рівень видобутку виявився на 690 тисяч барелів на добу меншим за ліміт, який Росія зобов’язалася виконувати в межах домовленостей із партнерами по картелю ОПЕК+. За оцінкою українського журналіста та аналітика Юрія Ніколова, це означає фактичне скорочення видобутку лише на 8% порівняно з узгодженими квотами. Попри позитивну динаміку для України, експерти зауважують, що наявних пошкоджень наразі недостатньо для критичного обвалу російської нафтової промисловості.

Читайте також: Велика приватизація: Фонд держмайна виставив на торги 54 об’єкти з топ-лотом у Харкові за 77 мільйонів

Масштаби ударів та вплив на переробку

Протягом травня українські сили оборони здійснили щонайменше 31 атаку на російські нафтопереробні заводи, морські термінали та трубопровідну мережу. Ця кампанія стала найінтенсивнішою з початку повномасштабного вторгнення. Метою систематичних ударів є максимальне обмеження доходів Кремля від експорту енергоносіїв у період високих світових цін на нафту.

За оцінками аналітичної компанії EA Analytics, що входить до структури Energy Aspects Ltd., руйнування технологічного обладнання призвело до падіння обсягів нафтопереробки в РФ до найнижчого показника за останні два десятиліття. У червні російська нафтопереробна галузь опинилася у скрутному становищі, оскільки швидке відновлення пошкоджених установок стає дедалі складнішим через дію міжнародних санкцій на постачання високотехнологічного обладнання.

«Рашисти скоротили видобуток нафти порівняно з квотою, яку мають від ОПЕК. Це добре. Але всього на 8%. Однак відсоток може зрости, коли і якщо по їхнім НПЗ полетять сотні наших ракет з сотнями кілограмів вибухівки. А не значно слабкіші дрони, поранення від яких рашисти навчились досить швидко ремонтувати.» — Юрій Ніколов.

Зміна логістики та експортних маршрутів

Неможливість переробляти нафту всередині країни змусила російські компанії екстрено перенаправляти сировину на зовнішні ринки. Дані Bloomberg щодо відстеження руху танкерів свідчать, що середньотижневий обсяг морського експорту російської сирої нафти зріс до 3,64 мільйона барелів на добу станом на кінець травня. Для порівняння, у квітні, коли сили оборони активно атакували експортні порти, цей показник тримався на рівні 3,17 мільйона барелів.

Світовий нафтовий ринок оперативно реагує на ці зміни, оскільки Росія залишається одним із трьох найбільших глобальних виробників. Ситуація на ринках ускладнюється тим, що російська нафта транспортується в обхід стратегічно важливої Ормузької протоки. Цей пролив фактично заблокований через бойові дії в Ірані, що робить російську сировину критично важливою для деяких світових споживачів в умовах близькосхідної нестабільності.

Розширення географії атак та перспективи галузі

Географія українських атак продовжує розширюватися вглиб території Російської Федерації. Останні повідомлення свідчать про масовану нічну атаку безпілотників на Республіку Татарстан, що розташована на відстані понад 800 кілометрів від українського кордону. Керівник регіону Рустам Мінніханов підтвердив факт ударів по підприємствах у Закамському промисловому районі, де зосереджені великі нафтохімічні та машинобудівні заводи країни-агресора.

Наслідки та прогнози

Джерело: Facebook

Незважаючи на значне зниження видобутку та падіння обсягів внутрішньої переробки, російський енергетичний сектор зберігає певну стійкість за рахунок швидкого ремонту дрібних пошкоджень від дронів. Подальша динаміка російської економіки залежатиме від здатності України масштабувати свої удари та застосовувати важче озброєння з більшою руйнівною силою. Це може призвести до остаточної зупинки ключових технологічних вузлів російських нафтопереробних підприємств та спричинити тривалу кризу поставок на світовий ринок.

Читайте також: Уряд створив групу з детінізації замість реформи Бюро економічної безпеки
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

«Фламінгова революція» в Албанії: як курортний проєкт зятя Трампа за $4 мільярди збурив балканську країну
Мобільний вантажний шиномонтаж для ЗСУ: як спецтехніка підтримує мобільність на фронті
Загадкова фігура в українській оборонці: яка роль Олександра Камишина та Рустема Умєрова
Оборона Часового Яру: бійці 24-ї ОМБр показали підземний побут та трофеї
За лаштунками «російського Давосу»: чому бізнес та економісти РФ готуються до колапсу
Війна повертається додому: як глибокі удари ЗСУ руйнують оборонний сектор та логістику РФ
Дніпро: Тисячоліття Судноплавства – Від Порогів до Сучасних Викликів
Польща на роздоріжжі: як процвітання породжує радикалізм та загрожує Україні
Все видео

Лента новостей

У Києві викрили наркоторговця з психотропами на п'ять мільйонів гривень
🕑 22 хвилини тому
Мільярд на оборонних рубежах Донеччини: як компанії ексрегіонала постачали матеріали за завищеними цінами
🕑 55 хвилин тому
Масштабна трансформація ЗСУ: Міноборони планує заповнити до 50% штурмовиків іноземцями та розпочинає демобілізацію
🕑 1 годину 14 хвилин тому
Розслідувачі Bihus.Info виявили незарештоване майно фігурантів справи кооперативу «Династія»
🕑 1 годину 55 хвилин тому
Голову громади на Київщині підозрюють у системних хабарях за земельні та будівельні послуги
🕑 2 години 17 хвилин тому
Сили безпілотних систем завдали масованих ударів по об'єктах РФ в оперативній глибині
🕑 2 години 35 хвилин тому
ЗСУ перерізають усі шляхи до Криму з Херсонщини
🕑 2 години 36 хвилин тому
У російських аеропортах почали обмежувати заправку рейсових літаків після ударів по НПЗ
🕑 2 години 39 хвилин тому
Справа полтавського депутата Бражника: ВАКС обрав заставу у 33 мільйони за схему відкатів у ЖКГ
🕑 2 години 41 хвилину тому
Видобуток нафти в Росії впав до річного мінімуму на тлі українських атак
🕑 2 години 42 хвилини тому
Велика приватизація: Фонд держмайна виставив на торги 54 об’єкти з топ-лотом у Харкові за 77 мільйонів
🕑 2 години 43 хвилини тому
Вищий антикорупційний суд засудив ексдепутата Одеської облради та директора компанії до ув'язнення
🕑 2 години 44 хвилини тому
Уряд створив групу з детінізації замість реформи Бюро економічної безпеки
🕑 2 години 45 хвилин тому
Загроза «соціального вибуху» в Росії: депутат Держдуми вимагає плану завершення війни
🕑 2 години 46 хвилин тому
Зеленський анонсував збільшення виплат військовим та нові контракти для піхоти
🕑 2 години 48 хвилин тому
Все новости