Ціни на пальне в Україні злетіли: експерт прогнозує подальше зростання

24.07.2026 в 18:51 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

На українських автозаправних станціях продовжується зростання цін на пальне. За останню добу подорожчали всі основні види пального, найбільше – дизель та бензин, про що свідчать дані порталу Мінфіну. Ця тенденція корелює зі світовими цінами на нафту, які зростають на тлі загострення безпекової ситуації на Близькому Сході. Вартість нафти марки Brent перевищила 100 доларів за барель, що стало наслідком заяв підтримуваних Іраном хуситів про атаку на два саудівські танкери в Червоному морі. Це призвело до ескалації конфлікту та загрожує подальшими перебоями з постачанням нафти.

Сергій Коюн, директор консалтингової групи А95, у коментарі для «Суспільного Новини» зазначив, що український ринок пального переживає схожі події, як і в березні, коли ціни значно зросли. Наразі ціна на нафту Brent зросла в півтора рази з початку липня, сягнувши 100 доларів за барель. Дизельне пальне подорожчало з 900 до 1230 доларів за тонну за останні кілька тижнів. Експерт пояснює це тим, що вичерпано запаси дешевшого пального, і на ринок надходять нові партії за вищими цінами.

Читайте також: Нафта, вибори та війна: як Близький Схід впливає на Америку та Україну

Прогнози щодо цін та можливі сценарії

Сергій Коюн прогнозує, що середня ціна на дизельне пальне на українських АЗС може досягти 90 гривень за літр, а на бензин – 85 гривень протягом найближчих 10 днів. Він також наголосив, що наразі не спостерігається передумов для стабілізації цін, навпаки, нові обставини, як-от блокування чергових протоків, лише сприяють їх подальшому зростанню. Експерт припускає, що ситуація залишатиметься напруженою щонайменше місяць, і точний ціновий «стелі» поки що передбачити складно.

Щодо реакції української влади на зростання цін, Сергій Коюн висловив сумніви щодо запровадження нових програм компенсації, як-от паливний кешбек, через складну фінансову ситуацію в державі. Він зазначив, що пріоритетом залишається оборона. Натомість, експерт вважає, що держава має максимально сприяти збільшенню постачань пального шляхом мінімального регулювання, відкриття кордонів та підтримки державних компаній, зокрема «Укрнафти», яка навесні продемонструвала ефективність у постачанні пального з нетрадиційних джерел. Щодо зниження податкового тиску на трейдерів, Сергій Коюн сумнівається, що це буде реалізовано, зважаючи на пріоритет видатків на оборону.

Якщо світова ціна на Brent триматиметься на рівні 100-110 доларів за барель, виправдана ціна дизельного пального в Україні, за математичними розрахунками, може сягнути близько 100 гривень за літр. Однак, Сергій Коюн наголосив, що головним пріоритетом наразі є наявність пального на ринку, а не його точна вартість. Він відзначив, що цього разу ситуація ускладнюється низькими запасами пального у світі та зростанням споживання, а також виходом Росії з експорту дизельного пального та збільшенням її імпорту бензину, чого не спостерігалося навесні. Сезонні роботи, як-от жнива, також вимагають значної кількості палива, що може вплинути на ціни продукції.

Попри знищення російськими військовими українських АЗС, експерт констатував, що наразі це не впливає на ціноутворення на пальне, оскільки ціни в різних регіонах залишаються однаковими. Хоча такі збитки створюють серйозні проблеми для паливних компаній, вони поки що утримують ситуацію, не перекладаючи ці збитки на кінцеву ціну.

Читайте також: Операція «Кримський рубильник off»: українські війська вразили 19 енерговузлів на півострові та ТОТ
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Зеленський розповів про нові призначення: Федоров може очолити напрямок військових інновацій, Кліменко стане секретарем РНБО
Нафта злетіла до $100: як атаки хуситів та війна в Ірані впливають на світову економіку
США схвалюють мільярдний пакет допомоги Ірану, Саудівська Аравія отримує дозвіл на збагачення урану: що це означає для Близького Сходу
Невидима загроза: Як отруєння свинцем позбавляє мільйони дітей інтелекту та здоров'я
Продовжується невизначеність: чи повернеться Федоров до Міноборони?
Російська дійсність: від зустрічі Лаврова до фекалій з кранів
Нове керівництво ЗСУ: Призначення Драпатого та Скиб'юка, виклики для України
Україна переписала морську доктрину: як дрони витіснили флот агресора з Чорного моря
Все видео

Лента новостей

Середній Схід: від "гібридної війни" до ядерної гонки – ескалація конфліктів 2026
🕑 1 годину 13 хвилин тому
Удари по складах Wildberries: Україна змінює стратегію війни, знищуючи російську економіку
🕑 1 годину 33 хвилини тому
Одіссей на Біржі: Як Приховані Психологічні Ігри Впливають на Наші Фінансові Рішення
🕑 1 годину 46 хвилин тому
Ціни на пальне в Україні злетіли: експерт прогнозує подальше зростання
🕑 1 годину 58 хвилин тому
VIPGOLD - надійний ломбард у Польщі для власників елітних годинників
🕑 2 години тому
Дмитро Бортнянський: Український реформатор духовної музики, чиї твори захоплювали Бетховена
🕑 2 години 2 хвилини тому
Что влияет на вкус в POD-системе: картридж, жидкость или мощность
🕑 2 години 3 хвилини тому
Сєяр Куршутов про те, куди має рухатися експорт України
🕑 2 години 13 хвилин тому
Українські дрони завдали 1350 ударів по російській логістиці з травня
🕑 2 години 16 хвилин тому
Зубні мости: керамічні, металокерамічні чи цирконієві — які конструкції краще ставити
🕑 2 години 17 хвилин тому
Топпосадовця ДПСУ підозрюють у незаконному збагаченні на понад 11 мільйонів гривень
🕑 2 години 25 хвилин тому
Український філософ Олексій Панич: «Посилання на відплату не дає виправдання ні українцям, ні полякам»
🕑 2 години 36 хвилин тому
Нафта, вибори та війна: як Близький Схід впливає на Америку та Україну
🕑 2 години 42 хвилини тому
В.о. директора заводу «Буревісник» знову підозрюється у корупції та знищенні підприємства
🕑 2 години 51 хвилину тому
Український військовий аналітик: РФ проводить небезпечні структурні зміни у ЗС
🕑 2 години 58 хвилин тому
Все новости