Більшість американців прагне завершення війни в Україні, але не ціною компромісу, що швидко зруйнується

06.08.2026 в 23:46 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Значна частина американського суспільства прагне завершення війни в Україні, проте не шляхом укладання угоди, яка може швидко втратити чинність. Згідно з останніми даними, переважна більшість американців виступає за знайдення вирішення конфлікту якомога швидше. Водночас, близько 70% респондентів підтримують продовження боротьби України за встановлення «гідного» та тривалого миру, відкидаючи поспішне укладання домовленостей, які не гарантують стабільності.

Ці висновки базуються на результатах дослідження, проведеного HarrisX CEO Дрітаном Нешо, який проаналізував показники громадської думки щодо підтримки України. Його коментарі проливають світло на складність американського ставлення до конфлікту, де бажання миру поєднується з розумінням необхідності досягнення стійких результатів.

Бажання миру та умови його досягнення

Суспільна думка в Сполучених Штатах демонструє прагнення до якнайшвидшого завершення бойових дій. Проте це бажання не переважає над принциповою позицією щодо досягнення справедливого й міцного миру. Це означає, що американці готові підтримувати Україну в її зусиллях з утвердження своєї суверенності та територіальної цілісності, навіть якщо це вимагатиме тривалого часу та ресурсів.

Ключовим фактором у цій динаміці є розуміння того, що будь-яка угода має бути такою, що «може вижити». Це свідчить про високий рівень поінформованості та занепокоєння щодо потенційних наслідків поспішних рішень. Американці, схоже, усвідомлюють, що слабкі домовленості можуть призвести до подальшої ескалації або тривалого стану невизначеності, що є неприйнятним.

Підтримка України: баланс між терміновістю та принципами

Аналіз громадської думки, представлений Дрітаном Нешо, виявляє чітку тенденцію: американці підтримують Україну в її боротьбі за «гідний» мир. Цей термін передбачає не лише припинення вогню, але й забезпечення умов, які б гарантували безпеку та стабільність у майбутньому. Оцінка «гідний» може включати відновлення територіальної цілісності, притягнення винних до відповідальності та надання Україні можливості для відновлення.

Наявні дані свідчать про те, що американське суспільство не готове жертвуват принципами заради швидкого, але крихкого миру. Майже 70% підтримують продовження зусиль України, що вказує на стійку солідарність та розуміння глибини конфлікту. Це також може відображати занепокоєння щодо довгострокових геополітичних наслідків, якщо агресія не буде зупинена рішуче.

Значення результатів дослідження

Результати дослідження HarrisX мають важливе значення для розуміння позиції Сполучених Штатів щодо українського конфлікту. Вони демонструють, що підтримка України з боку США ґрунтується не лише на емоційній солідарності, але й на раціональному баченні необхідності досягнення сталого миру. Це може впливати на подальшу політику американської адміністрації та її взаємодію з міжнародними партнерами.

Джерело: Facebook

Дрітан Нешо, пояснюючи ці цифри, підкреслює, що вони відображають усвідомлення американцями складнощів, пов'язаних із врегулюванням конфлікту. Бажання якнайшвидше побачити кінець насильства є природним, але воно врівноважується розумінням того, що справжній мир вимагає фундаментальних умов, а не тимчасових компромісів. Такий підхід може бути ключовим для довгострокової стабільності в регіоні.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

«Голодні, без сил, без зв'язку»: родини б'ють на сполох через тривалі ротації 108-ї бригади
США переглядають ядерну стратегію: чи загрожує це світу?
Сонце як нова надія: Світ стоїть на порозі енергетичної революції
Росія в пастці: удари по НПЗ, критика Путіна та сумніви щодо мобілізації
Рустем Умєров: Від Фонду Держмайна до Служби Зовнішньої Розвідки – нова роль чи політична гра?
Аналіз ринків: Tesla, крипта, нерухомість та перспективи глобальної економіки
Польська компанія-підрядник: між міністерським захистом і прокурорським обвинуваченням
Масована атака на українську логістику: збитки сягають мільярдів, компенсацій не буде
Все видео

Лента новостей

Екс-власник ПриватБанку та п'ятеро спільників постануть перед судом за розкрадання 9,2 млрд грн
🕑 52 хвилини тому
Більшість американців прагне завершення війни в Україні, але не ціною компромісу, що швидко зруйнується
🕑 1 годину 56 хвилин тому
У Броварах попрощаються з Олегом Десятком, захисником, який помер після важкого поранення
🕑 1 годину 58 хвилин тому
Російський обстріл Броварів забрав життя 46-річного відеооператора Павла Шепіля
🕑 1 годину 58 хвилин тому
Документальний фільм про найстаріших людей світу вийде в кінотеатрах
🕑 1 годину 59 хвилин тому
Керівник центру "Батя" у РФ заявив, що жінок не можна підпускати до хлопчиків старше 5 років
🕑 4 години 40 хвилин тому
Українська балістика FP-7 вже на сертифікації. Коли будуть перші удари по Москві?
🕑 4 години 58 хвилин тому
''Окупанти не питатимуть, скільки дітей'': Кабміну пропонують скасувати відстрочку для багатодітних
🕑 5 годин 10 хвилин тому
У Павлограді ракета Бандероль знищила депо "Укрпошти", загинули працівниці: відео моменту прильоту
🕑 6 годин 7 хвилин тому
Київщина: досі триває ліквідація наслідків російської атаки, здійсненої в ніч на 5 серпня (фото)
🕑 6 годин 28 хвилин тому
Росія ударила по вагону біля вокзалу в Лозовій, є загиблі й поранені: з’явилось відео
🕑 9 годин 42 хвилини тому
Швеція спрямує понад 628 тис. євро на зміцнення системи охорони здоров’я України
🕑 10 годин 27 хвилин тому
У Ярославлі сильно палає НПЗ, росіяни бояться йти на роботу, на АЗС довгі черги за паливом (відео)
🕑 11 годин 8 хвилин тому
Глава Palantir: ІІ-системи України не дали Росії перемогти
🕑 11 годин 24 хвилини тому
Масштабний збій у РФ: не працюють Ozon, Wildberries, Яндекс, Авіто, Т-Банк, Газпромбанк, РЖД і т.д.
🕑 11 годин 24 хвилини тому
Все новости