xcounter
Calendar Icon

​Ше.Fest завітав у Броварі

24 липня мешканці Броварів змогли відчути атмосферу Ше.Fest'у в своєму місті. Проєкт "Ше.Fest мандрує країною" подарував броварцям можливість познайомитися з сучасним баченням Шевченка і творчістю як постійних, так і нових учасників фестивалю.

Протягом дня на різних локаціях відбувалися пізнавальні та розважальні події.

У парку імені Тараса Шевченка діти та підлітки пройшли Ше.Квест, взяли участь у розіграші подарунків та побачили унікальну інтерактивну екскурсію з елементами доповненої реальності "Шевченко в Броварях".

Оскільки гасло нашого цьогорічного фестивалю "Шевченко — це любов!", ми не могли обійти тему кохання та симпатії в житті Кобзаря. У культурно-просвітницькому центрі "СвітЛиця" відбулася лекція завідувача Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка (Київ), кандидата історичних наук Мирона Гордійчука на тему "Жінки та музи Тараса Шевченка".

А пізніше поціновувачі театру змогли побачити унікальне дійство у міському просторі "ТепЛиця". Глядачі стали свідками народження вистави на сцені. І, знову-таки, провідною темою події стало кохання.

Режисерка і драматургиня Ольга Анненко спеціально для Ше.Fest'у написала п'єсу "Шевченко. Остання любов" про історію стосунків Тараса Шевченка і Марка Вовчка. У Броварях відбулася відкрита читка п'єси. Вистава, що народжувалася під час заходу, буде показана на фестивалі в Моринцях.

Головна музична сцена працювала ввечері в парку "Перемога". Для броварців виступив мультиінструменталіст і кобзар по імені Віталій Кобзар, а ведучий концерту Олександр Висоцький змусив усіх присутніх "закрутити шума" у танці під відому пісню гурту Go_A.

Спеціальними гостями події став український вокальний дует народних артисток України "ТЕЛЬНЮК: Сестри" із шевченківською програмою “ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко”.

А на фінал концерту всі присутні розгорнули на площі гігантське полотно з обрисами України та цитатами Шевченка, яке створювалося спільними зусиллями учасників Ше.Fest'у в 2018 році.

Ви помітили, що ми пишемо не Бровари, а Броварі? А ще ми називаємо мешканців міста броварцями, а не броварчанами. Це не помилка, а слідування ідеї: повернути містові його історичну назву. Саме "Броварі" — так писав у своїх творах Шевченко, і так вони названі в інших документах.

Про це присутнім розповіла зі сцени Марина Овдієнко — українська видавчиня, краєзнавиця, почесна громадянка міста Бровари, старша наукова працівниця Броварського краєзнавчого музею:

"Великий авторитет в галузі мови Борис Антоненко-Давидович писав у книзі "Як ми говоримо?", що правильно казати "Броварі" і "броварці".

Тарас Шевченко згадував наше місто у "Катерині":

Заплакала, пішла шляхом,

В Броварях спочила,

Та синові за гіркого

Медяник купила.

Колись тут була поштова станція, одна з цілої системи поштових станцій в Російській імперії. У Броварях вона не збереглася, але збереглася в Ніжині — зараз це дуже цікавий музей. На стіні висить мапа всіх станцій, де назви міст написані російською мовою. І там є "Сумы", згадуються "Бровари", що українською мовою звучить як "Броварі".

Нагадаємо, що проєкт "Ше.Fest мандрує країною" відбувається напередодні всеукраїнського фестивалю Ше.Fest, який стартує на батьківщині Тараса Шевченка, у Моринцях, 21-22 серпня.

Вхід на фестиваль у Моринцях для всіх вільний та безкоштовний, фестиваль – безалкогольний.

Зазначимо, що Броварі цьогоріч долучаться до Ше.Fest’у в селі Моринці. Протягом двох днів працюватиме локація від "СвітЛиці".

Подія відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Організатори – ВГО "Молодий Народний Рух", Культурно-інноваційна платформа "ТепЛиця", Культурно-просвітницький центр "СвітЛиця", відділ культури Броварської міської ради Броварського району Київської області. Партнер проєкту – Благодійний фонд "МХП-Громаді".

Темы публикации:
Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9834,58 грн./литр
А-95+31,39 грн./литр
А-9529,72 грн./литр
А-9228,7 грн./литр
ДТ28,44 грн./литр
LPG15,83 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости