xcounter
Calendar Icon

«Україна-мати»: Укрпошта презентує нову поштову марку до Дня Незалежності

До Дня Незалежності нашої держави Укрпошта випустить нову поштову марку «Україна-мати» із зображенням монументальної скульптури, що височіє на Печерських пагорбах Києва. Погашення штемпелем «Перший день» пройде в Києві, спецпогашення – у всіх регіонах України.

Україна-мати  Укрпошта

Широкомасштабна війна, яку розпочала росія, спричинила незворотні зміни не тільки в свідомості кожного громадянина нашої країни, а й світі. Зараз українці працюють над переосмисленням та змінами того, що в недалекому минулому мало інші значення та асоціації. Щодня кожен із нас стає не лише свідком, а й творцем історичних подій, які фіксуватимуть книги та, звичайно, поштові марки.

«“Батьківщину-мати” називають і символом програної боротьби за київський історичний ландшафт, і одним із найкращих зразків світової монументальної скульптури. Є ті, хто вважає доречним позбутися її, як і ті, хто тяжіє до «залишити». Встановлення українського тризуба та ймовірне перейменування на “Україна-мати” — крок до переосмислення історії. Укрпошта, як і зазвичай, не залишається осторонь та миттєво реагує на події сьогодення. Поштовий випуск “Україна-мати” візуалізує оновлений образ монументальної скульптури та демонструє, що концептуалізація триває», — прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Тираж — 600 000 поштових марок. Номінал — U (12 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа вагою до 50 г у межах України. Кількість поштових марок в аркуші — 6 (3×2). Передбачено також конверт «Перший день», немаркований художній конверт та художні листівки. Колекція мерчу Укрпошти поповниться й магнітами «Україна-мати».

Україна-мати Укрпошта

Автор поштового випуску — Зінаїда Кубар. Скульптор монументу – Василь Бородай.

Встановлення українського тризуба замість радянського герба на щиті скульптури викликало чимало дискусій у суспільстві. Протягом липня 2022 року було проведено всеукраїнське опитування, і 85% респондентів проголосували за заміну герба колишнього СРСР на український тризуб. Демонтаж завершився 1 серпня 2023-го, а остаточна декомунізація скульптури очікується вже до Дня Незалежності України.

З 18 серпня у Поштовому маркеті відкривається передзамовлення на набір, що включає марковий аркуш, художній конверт та листівки. Є змога придбати не більш як 10 наборів одночасно. Для оформлення передзамовлення перейдіть за посиланням. Відправлення розпочнеться з 24 серпня, щойно буде введено нову поштову марку в обіг. У день введення в Поштовому маркеті також будуть доступними для придбання презентаційна папка з комплектом поштової продукції, сувенірна рамка та картмаксимум.

Нагадуємо, що Укрпошта дає можливість усім охочим з різних куточків країни попередньо замовляти конверт «Перший день», відправлення якого, на відміну від наборів, здійснюватиметься за фактом замовлення. Конверти вже доступні для купівлі в Поштовому маркеті.

Власники філателістичних абонементів сьогодні отримають посилання на оплату цього поштового випуску на свої електронні скриньки.

Україна-мати Укрпошта

Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини