xcounter
Calendar Icon

Як підготуватися до найбільшого розпродажу року: правила економії в Чорну п'ятницю

Black Friday традиційно проходить наприкінці листопада та стає початком сезонних новорічних знижок, які тривають до кінця грудня. Щоб отримати від знижок максимум і не витратити забагато грошей, краще підготуватися заздалегідь. Що принесе Чорна п'ятниця 2023 та до яких товарів придивитися — читайте далі.

Що варто знати про Black Friday

Виробники із задоволенням беруть участь у щорічних акціях, тому що загальні прибутки від продажів у цей день майже завжди перевищують показники звичайних днів роботи магазину. І це навіть за умови дійсно великих знижок.

Із самого початку термін «Чорна п’ятниця» не стосувався розпродажів. Так назвали свого часу день краху фондової біржі. Згодом поліціянти в США називали так день після Дня подяки через величезні затори та скупчення людей, через які їм доводилося часто виїжджати на виклики. Проте з часом назва перекочувала у сферу реклами та сфери продажів.

Найчастіше у цей день купують електроніку (ноутбуки, смартфони, розумні годинники, планшети, телевізори), одяг (домашній, зокрема піжами та теплі спортивні комплекти, светри, взуття та інший одяг на холодний сезон), косметику (декоративну та засоби для догляду за шкірою).

Найбільше — онлайн та офлайн — купують жінки. Проте кожного року розрив між жінками та чоловіками скорочується. Купують здебільшого речі на подарунок до сезону свят і на дні народження.

Деякі бренди не беруть участі в акціях та навіть закликають бойкотувати знижки. В Україні ж навіть локальні бренди намагаються зробити для своїх покупців (особливо постійних) хоча б невеликі знижки.

Правила шопінгу в Чорну п'ятницю

Правила шопінгу в Чорну п'ятницю

Перш ніж купувати щось за принадними знижками, визначтеся з такими питаннями:

  1. Ви купуєте річ, бо вона вам дійсно потрібна, чи тому, що вона на знижці?
  2. Вам потрібна саме ця річ чи аналог також підійде?
  3. Чи вартий час очікування розпродажу самої знижки?
  4. Які додаткові бонуси, окрім знижки, ви отримаєте після покупки?

Іноді акції на Чорну п'ятницю тільки створюють враження, що покупка буде вигідною. Недобросовісні магазини завищують ціни на товари, щоби потім знизити їх у день розпродажу. Щоб відстежувати такі моменти, можна встановити спеціальне розширення в браузері чи самостійно час від часу моніторити ціни на конкретні позиції.

Для зручності складіть електронний список у програмі Notion або в іншому зручному для вас застосунку. Зробіть гіперпосилання на кожен товар у списку, щоб можна було відразу перейти на потрібний сайт. Там же можна зазначити початкову ціну та порівняти її потім з акційною. Іноді замовити потрібний товар дешевше безпосередньо на офіційному сайті виробника. Тому подивіться, чи не буде це вигіднішим навіть до початку розпродажів.

Найзручніший варіант для шопінгу в Чорну п'ятницю — це інтернет-магазини та маркетплейси. У фізичних точках продажу ціни зазвичай вищі, до того ж там може бути забагато людей. А вичерпну консультацію можна отримати й онлайн, якщо в магазині добре працює служба підтримки клієнтів.

Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини