Приватизація заводу «Кристал»: навіщо продавати державну ювелірку, якою керує супербізнесмен?

​Продовжую моніторити декларації державних службовців.

Приватизація заводу «Кристал»: навіщо продавати державну ювелірку, якою керує супербізнесмен?

Натрапила на декларацію одного з керівників ДП «Вінницький завод «Кристал», -який, до речі, Фонд держмайна готує до продажу у 2018 році.

Так ось що цікаво. Директор представництва ДП "Вінницький завод "Кристал" (ювелірний завод) у місті Києві Олександр Статник нещодавно став власником пакету акцій ТОВ фірма "Алмаз Б" ЛТД, яка займається роздрібною торгівлею ювеліркою, вартістю 3 мільйони 189 тисяч 200 грн.

При цьому пан Статник за минулий рік задекларував зарплати лише 112,2 тисячі гривень, 35 000 доларів готівкою і 50 000 євро дружини і ще кілька дрібних сум.

Погуглила і виявилося, що ще одним співвласником фірми значиться Леонід Лісниченко, який працював (а може й досі працює) начальником відділу зовнішньоекономічних зв'язків і збуту державного підприємства. Внесок пана Лісниченка у статутний фонд склав біля 3,5 мільйонів гривень.

Зрозуміло, що законодавством України керівникам держпідприємства не заборонено займатися бізнесом. Але ж тут налице діяльність, яка потенційно містить корупційні загрози.

Переконана, що таке саме — якщо не гірше — і на інших держпідприємствах.

Не приватизація нам потрібна, а чесний професійний аудит і контроль за роботою державних підприємств. І тоді отримаємо не разовий прибуток від продажу, а щороку. Це якщо наша мета зберегти державу і розвивати її економічний потенціал.

Перш, ніж продавати держпідприємство як нерентабельне, нормальний господар-керівник держави спочатку б подивився на статки його керівників — і в 90% випадків замість Фонду держмайна цими об’єктами мало б зайнятися НАБУ чи прокуратура.

До речі, глянула я й на декларацію директора заводу Юрія Мазура. 31 грудня 2017 року його дружина придбала автомобіль Хонда CRV 2017 року випуску за 753 тисячі гривень. До речі, згідно з декларацією, пані Мазур — власниця 51% акцій ТОВ "Кристал- Престиж" і минулого року отримала солідний дохід.

Я, наприклад, не розумію, навіщо продавати державний ювелірний завод, яким керують такі успішні бізнесмени

Популярные видео на YouTUBE

Материалы по теме

Самые важные новости

Чтобы не пропустить главные новости недели, подпишись на пятничную рассылку.