«Газпром» розриває газовий контракт. Що це означає?

Перш за все лють від програшу в Стокгольмі і бажання підняти ставки в торгах з Європою за газогін Північний потік-2.

«Газпром» розриває газовий контракт. Що це означає?

Заява Газпрому про початок розриву транзитного договору з Україною - це типова російська реакція, суть якої зводиться до знаменитої фрази Островського «да не достанься же ти никому». Економічного сенсу в цій історії просто нема і його не потрібно шукати.

Що насправді стоїть за цим всім?

Перш за все лють від програшу в Стокгольмі і бажання підняти ставки в торгах з Європою за газогін Північний потік-2. По-друге, це типова передвиборча історія із розряду піднімання з колін. І нарешті - це просто блеф.

Чому це блеф? Та тому, що зараз, в період гострих холодів, Газпром навряд чи відключить Європу від газу. А якщо відключить може навіки поховати Північний потік-2. Бо з таким несподіваним партнером ніхто не захоче мати справу.

Отже, що буде далі? В наступні кілька днів Газпром справді зменшить прокачку газу і частина Європи відчує на собі холод. Далі європейці поїдуть в Москву і після кількаденних переговорів росіяни «змилостивляться» і почнуть качати газ. Мотивація проста - ми (росіяни) за європейців, які не повинні страждати від українців.

Далі наступить потепління і питання перестане бути настільки загрозливим.

Є інша історія - вона полягає в тому, що росіяни справді можуть в 2019 році різко зменшити транзит через Україну. І це загрожує всім нам величезними збитками. І тут нам потрібно вже зараз думати де і як закуповувати газ і кидати максимум ресурсів на запуск нових свердловин і альтернативних видів палива.

Окрім того, варто знати ще один момент. Ні для кого не секрет, що нинішнє керівництво НАК думає над приватизацією (концесією) ГТС і укргазвидобуваня. І власне підняття ціни для населення - це одна із стратегій компанії. Завдяки цій ціні, компанія стає надприбутковою і привабливою для інвесторів, які і мають домовитися з росіянами про відновлення транзиту. Це не можуть не знати в Кремлі і сьогоднішній демарш, це, в тому числі, і бажання зіграти в цю гру і стати не спостерігачем, а гравцем на цьому полі. Простіше кажучи, визначити інвестора для майбутньої приватизації.

Тому, зважаючи на всі ці фактори, важливо справді прикрутити трошки батареї, розуміти, що зараз ціна на газ в Європі різко зросте і об‘єднатися елітам всередині країни. Бо без останннього нам буде неймовірно складно пройти наступні півтора місяці до настання тепла

Популярные видео на YouTUBE

Материалы по теме

Самые важные новости

Чтобы не пропустить главные новости недели, подпишись на пятничную рассылку.