Calendar Icon

Як зміцнити імунітет під час холодів

Як зміцнити імунітет під час холодів
28.12.2018 16:35
Светлана Фус, «ТСН»

​Декілька порад, як підвищити витривалість організму і захистити себе від застуди.

Взимку, коли організм не отримує достатньої кількості вітамінів, існує великий ризик захворіти на застуду чи грип. Про те, як вберегти своє здоров’я і зміцнити імунітет в холодну пору року, можете дізнатися з цих простих порад.

1. Їжте регулярно. Тільки з їжею до нашого організму надходить все необхідне для імунної системи. Віддавайте перевагу їжі, що легко засвоюється. Не пропускайте сніданків.

2. Замініть сир і кисломолочні продукти з нульовою жирністю на сир із жирністю — 5-9%, а кисло-молочні продукти на 1,5-2,5% жирності. Адже жир і жиророзчинні вітаміни з цих продуктів захищають ваші легені. До того ж кисломолочні продукти є пробіотиками і покращують функцію кишківника.

3. Не забувайте про білок — риба, птиця, яйця та м’ясо дають необхідні амінокислоти для синтезу імуноглобулінів. Наприклад, у курячому бульйоні є багато речовин протизапального і відновного характеру, які посилюють імунітет організму.

4. Обов’язково щоденно використовуйте свіжі та заморожені фрукти, овочі, ягоди — це цінне джерело вітамінів, мінералів, антиоксидантів, а також клітковини і пектинів. Заморожені овочі та фрукти майже не поступаються поживною цінністю свіжим.

5. Не забувайте про каші. Мінерали та вітаміни, що в них містяться, беруть безпосередню участь в боротьбі з інфекцією. А клітковина активно виводить з організму токсичні речовини.

6. Вживайте часник і невелику кількість перцю. Аліцин, що міститься в часточках часнику, з успіхом знищує не лише віруси грипу, але й інші шкідливі бактерії та грибки.

Капсаїцин, що міститься в гострому червоному перці, і піперин чорного перцю також мають противірусну дію й стимулюють діяльність дихальної системи. Тому в невеликих кількостях додавання цих продуктів до основних страв в застудний період піде на користь, якщо не має протипоказань стосовно системи травлення.

7. Цілий букет корисних речовин має чай з коріандром, корицею та імбирем, які допомагають боротися з вірусами простуди, а також стимулюють потовиділення і полегшують дихання.

8. Пам’ятайте про питний режим. Вода підтримує метаболізм, засвоєння поживних речовин та виведення токсинів, бере участь в терморегуляції організму.

Харчуйтесь повноцінно! Це запорука міцного імунітету і хорошого самопочуття.

Темы публикации:
загрузка...
Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
загрузка...
А-9834,01 грн./литр
А-95+31,59 грн./литр
А-9530,13 грн./литр
А-9229,07 грн./литр
ДТ29,37 грн./литр
LPG13,35 грн./литр