xcounter
Calendar Icon

Лавренюк Юрій Федорович

05.10.2019 13:50 (Оновлено 21.11.2019 в 23:06)

Заступник міністра інфраструктури України, кандидат наук з державного управління, член Національної ради з питань антикорупційної політики, член Наглядової ради Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», учасник бойових дій на сході України.

Лавренюк Юрій Федорович народився 25 квітня 1980 року в селі Дермань Рівненської області. Дитинство провів у Кам’янець-Подільському на Хмельниччині. Там закінчив школу та електротехнічний факультет Кам’янець-Подільського індустріального технікуму.

Освіта

 • Тернопільська академія народного господарства, спеціаліст з фінансів.
 • Національна академія державного управління при Президентові України, магістр державного управління у сфері національної безпеки та оборони.
 • Одеська юридична академія, отримав ступінь бакалавра за фахом «Право» іступінь магістра за спеціальністю «Правоохоронна діяльність».
 • В 2008 році пройшов курс навчання, організований офісом НАТО в Україні «Протидія корупції в сфері національної безпеки та оборони» (м. Шрайвенем, Великобританія).
 • В 2012 році на запрошення Держдепу США за підтримки Посольства США в Україні в рамках Open World Leadership Program пройшов курс «Протидія корупції на публічній службі» (США).

Наукова діяльність

В 2018 році захистив дисертацію «Становлення публічного управління у сфері запобігання корупції в Україні: організаційно-правовий аспект» та здобув науковий ступінь кандидата наук з державного управління.

З вересня 2018 року по теперішній час — доцент кафедри менеджменту Державного університету інфраструктури і технологій.

Автор низки наукових праць і видань на тему: «Запобігання та протидія корупції».

Трудова діяльність

 • Вересень 1999 – листопад 2000 року — проходив строкову службу в 1ТУ ДСТЗІ Служби безпеки України.
 • Листопад 2000 – січень 2005 року — проходив службу в підрозділі карного розшукуКам’янець-Подільського МВ УМВС України в Хмельницькій області на офіцерських та керівних посадах.
 • Грудень 2006 – листопад 2012 року — був позаштатним консультантом Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. Брав участь у законотворчій роботі, моніторингу виконання антикорупційних програм державного та місцевого рівнів, антикорупційних дослідженнях та науково-методичному забезпеченні діяльності правоохоронних органів в напрямку протидії корупції.
 • Грудень 2006 – листопад 2014 року — очолював ВГО «Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю». В квітні 2015 року обраний головою Наглядової ради Колегії (на громадськихзасадах).
 • Серпень 2010 – листопад 2014 року — працював помічником-консультантом народного депутата України з поширенням дії Закону України «Про державну службу».
 • Грудень 2014 – травень 2016 року — повернувся до служби в МВС України. Обіймав керівні посади у ГУ МВС України у Донецькій області, Департаменту внутрішньої безпеки, очолював Управління із запобігання корупції та проведення люстрації Міністерства внутрішніх справ України.
 • З травня 2016 року по теперішній час — заступник міністра інфраструктури України. У відомстві відповідає за формування політики міністерства у сферах залізничного, морського та річкового транспорту, дорожній галузі і автомобільних перевезеннях. Також курує фінанси, економіку і тарифну політику, управління державними підприємствами, які входять до сфери Міністерства інфраструктури, а також функціонування системи внутрішнього контролю та безпеки на транспорті.
 • В травні 2019 року — розпорядженням Кабінету міністрів України (№360-р) включений до складу Наглядової ради Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» як представник держави.
 • В червні 2019 року — указом Президента України (№453) включений до складу Національної ради з питань антикорупційної політики.

Відзнаки і нагороди

Нагороджений низкою відомчих нагород МВС та СБУ. Відзнакою «Честь, Мужність, Закон» комітету Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю, а також відзнакою МВС України «Вогнепальна зброя».

Цитати

Про тиск на посаді заступника міністра:

«Група народних депутатів з 10 осіб, прийшли переконати мене, що приходити з перевіркою не потрібно. Я їм відповів, що ця перевірка має бути, бо у нас є інформація, яку потрібно підтвердити або спростувати. Шановні народні депутати оголосили мені «ультиматум»: якщо перевірка буде — вони вийдуть з фракції. Я їм відповів: «Панове, та виходьте куди хочете. Я — чиновник, який робить свою роботу». На цьому розмова завершилась. Наш підхід до роботи багатьом не подобається, а ще більше не подобаються його результати.

Про приватизацію держпідприємств:

«Всі державні стивідори апріорі мають бути передані або в концесію, або в оренду. Ми вже казали раніше, що приватизація — це утопія. Ми не збираємось віддавати жоден нормально функціонуючий порт на приватизацію. Такі морські порти, як Маріуполь і Бердянськ, що зараз у занепаді через військову агресією РФ, необхідно віддавати в концесію. Ми переконані, що лише приватник зможе розвинути ці порти, забезпечити їхній розвиток і залучити додатковий вантажопотік».
Читайте также: Палатный Артур Леонидович
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини