xcounter
Calendar Icon

Спортивну базу на березі Тетерева забудували елітними маєтками для депутатів (фото)

19.09.2021 22:04 (Оновлено 20.09.2021 в 18:39)

Колишня водно-веслувальна база на березі Тетерева, яка належала громаді Житомира, перетворилася у приватне котеджне містечко. Про це повідомили Тарас Боросовський у виданні «20 хвилин. Житомир» та «Антирейтинг».

З 1986 р. база знаходилась на балансі фізкультурно-спортивного товариства «Колос». У такому статусі вона проіснувала до 2007 р., допоки тодішній голова «Колос» Костянтин Марчук не продав розміщені на території бази тимчасові дерев’яні будиночки ПП «Олсо». Оформивши в оренду ласий шматок міської землі, підприємці взялися перетворювати територію у закрите котеджне містечко.

У 2013 р. «Олсо» отримала декларацію на початок виконання будівельних робіт та почала закладення фундаментів і зведення на місці дерев’яних будиночків капітальних споруд. У 2014 фірма звернулася до міськради з клопотанням щодо виготовлення технічної документації із землеустрою для поділу та об’єднання земельних ділянок площею 2,24 га у провулку Річковому, 19-б.

Менш ніж за місяць рада надала потрібний дозвіл. Після цього ПП «Олсо» уклало договір на розробку землевпорядної документації, і до кінця року суцільну ділянку поділили на шістнадцять частин.

Усе це було зроблено під майбутніх власників будинків, за якими ПП «Олсо» закріпляє права на власне незавершене будівництво. Для цього потрібно було рішення міськради про затвердження поділу землі. Щоб дізнатися прізвища учасників, заради яких робили описану нарізку, редакція ще у 2015 році надсилала інформаційний запит про отримання копії проєкту рішення з усіма додатками. Та отримана відповідь відрізнялася від раніше оприлюдненої на сайті міської ради, без жодного посилання на відповідні додатки. Відсутній був і пункт щодо повернення орендованої земельної ділянки після закінчення терміну її використання. Як стверджують журналісти, текст проєкту змінили, щоб приховати прізвища тих, на кого збиралися відвести елітну рекреаційну землю.

Проєкт рішення депутати так і не розглянули, і за справу взялася прокуратура. 5 років тому суд наклав арешт на все майно колишньої бази. «Визнати недійсним договір купівлі-продажу та повернути з незаконного володіння 11 осіб та ПП «Олсо» до територіальної громади Житомира майновий комплекс бази. Позов заявлений прокуратурою в наших інтересах, і міськрада його повністю підтримує», – завіряв начальник юридичного департаменту Житомирської міськради Євгеній Черниш.

Однак озвучену обіцянку повернути майно громаді прокурори не виконали. Розгляд справи тривав понад 5 років, і лише у березні цього року Житомирський апеляційний суд виніс остаточне рішення.

«Суд відмовив у задоволенні вимоги через пропуск позовної давності», – підтвердив Євгеній Черниш. – Як вказано у рішенні, прокуратура не може застосовувати 3-річний термін, вказаний в законі, щодо комунальної власності, оскільки ця норма чинна виключно щодо приватного майна».

Право власності на майно бази ПП «Олсо» оформило за собою у 2015 р. І з того часу почалася активна забудова веслувальної бази під приватні будинки новими власниками. Серед них був Володимир Семенець – син Галини Семенець, у 2010-2014 рр. першої заступниці Житомирського мера.

ПП Олсо

В подальшому приватизована ділянка разом зі збудованим на ній будинком перейшла від Володимира Семенця до Тетяни Крігер. За даними видання, завдячуючи її чоловіку Леоніду Крігеру, відомому підприємцю та у той час депутату обласної ради від Партії регіонів, Галину Семенець й пролобіювали на посаду першого заступника мера, повністю підконтрольного «регіоналам».

Розташований поряд вже збудований будинок належить не менш відомій у місті підприємниці та депутатці міськради від БЮТ Олені Розенблат (сестра екс-нардепа Борислава Розенблата).

За власницею ПП «Олсо» Іриною Петровою та її оточенням з 14 залишилося лише 4 земельні ділянки.

Більшість із розділеної землі колишньої водно-веслувальної бази допоки оформлені на підставних осіб. Однією з таких є Олена Ткач, на ділянці якої за короткий час з’явився повноцінний маєток. Два засновані нею товариства, ТОВ «БТІ центр» та ТОВ «Земельний центр Житомир», виводять на іншого співвласника – Володимира Мойсеєва. Він є батьком Юрія Мойсеєва, депутата Житомирської міської ради та голови бюджетної комісії. Депутат визнав, що дійсно проживає у цьому будинку.

Не менш цікавими є власники трьох земельних ділянок, що межують з будинком, де проживає Мойсеєв. Ірина Медарь, Віталій Балковський та Руслан Денисевич – всі троє працівники компаній, пов’язаних з родиною екс-нардепа Розенблата.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини