xcounter
Calendar Icon

Велодоріжки на 3 млн: компанії батька й сина розпиляли тендер

29.09.2021 09:24 (Обновлено 29.09.2021 в 09:24)

В Івано-Франківській області капітальний ремонт вело- та пішохідних доріжок буде виконувати приватне підприємство «Новбуд». Фірма отримала замовлення вартістю 3,2 млн гривень. Конкурентом була фірма «Ліс-буд». Власниками фірм є батько та син: Василь Наконечний та Наконечний Олег Васильович.

За технічним завданням, підрядник проведе капітальний ремонт велодоріжок та хідників від пішохідного мосту до вул. Данила Галицького. Окрім цього передбачається встановлення лавок та заміна освітлення, інформують "Наші гроші. Львів".

За договірною ціною, ПП «Новбуд» витратить на заробітну плату працівникам 442 тис грн (13% від закупівлі). А одержить прибутку 40 тис. грн, тобто 1,2% відповідно.

Окрім «Новбуд», участь у закупівлі взяло лише приватне підприємство «Ліс-буд». Пропозиція суперника була на 640 тис. грн дешевшою. Але «Ліс-буд» відхилили, оскільки учасник не надав банківську гарантію.

Обидві фірми зареєстровані у с. Залуква, поруч із Галичем, і на торгах перетинаються вперше. До того обидві компанії часто використовували аналогічні контактні дані. Це номери мобільних телефонів: 0673438114 та 0968584830 й електронні адреси rubnata@ukr.net.

Також у ПП «Новбуд» працює кілька попередніх працівників «Ліс-буду». Це Микола Наконечний та Микола Клепач. А «Ліс-буд» у іншій закупівлі зазначає, що орендує техніку у 27-річного Олега Наконечного — власника «Новбуду».

Власником «Ліс-буду» є 49-річний Василь Наконечний. Як виявилось, його конкурент, Наконечний Олег Васильович, був прописаний з ним в одній квартирі. А тепер зареєстрований в сусідній.

«Наші гроші. Львів» намагались отримати коментар в переможця тендеру про родинні зв’язки з конкурентом, але за контактним номером телефону відповіла жінка, яка не представилась і категорично відмовилась спілкуватись. Не вдалося додзвонитися і до іншої компанії.

Згідно із українським законодавством, компанії батька й сина вважаються пов’язаними учасниками, а тому тендерний комітет зобов’язаний відхилити їхні пропозиції.

За даними YouСontrol, ПП «Новбуд» з початку 2020 року отримало держзамовлень на 14,1 млн грн, більшість з яких на будівництво водопроводів та каналізації. Сума замовлень «Ліс-буд» за аналогічний період менша 8 млн грн.

Василь і Олег Наконечні спільно володіють ТОВ «Галактивбуд», де один із них директор, а другий — виконавчий директор.

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9834,58 грн./литр
А-95+31,39 грн./литр
А-9529,72 грн./литр
А-9228,7 грн./литр
ДТ28,44 грн./литр
LPG15,83 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости