xcounter
Calendar Icon

Україна подала заявку на вступ до НАТО: реакція Столтенберга

30.09.2022 19:40 (Оновлено 30.09.2022 в 20:30)

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявляє, що двері для вступу України в Альянс відчинені, але зараз увага зосереджується на підтримці захисту України від російського повномаштабного вторгнення. Про це Столтенберг сказав на прескофнеренції у Брюсселі.

"Кожна демократична держава у Європі має право подати заявку на членство в НАТО і союзники НАТО поважають це право. І ми заявляли знову і знову, що двері НАТО залишаються відчиненими", - сказав Столтенберг.

За його словами, НАТО підтримує право України щодо членства, при цьому рішення прийматимуть усі 30 країн-членів.

"Союзники НАТО, коли зустрілись на саміті НАТО у Мадриді, також дуже чітко заявили - що ми підтримуємо право України обирати свій власний шлях, аби вирішувати, частиною яких саме механізмів безпеки вона хоче бути. Потім рішення щодо членства має бути ухвалене усіма 30 союзниками, і ми ухвалюємо такі рішення консенсусом", - заявив Столтенберг.

Він також наголосив, що ️НАТО і надалі надаватиме підтримку Україні для самооборони, адже "Україна має право повернути всі території, які окупувала Росія".

"Наша увага зараз зосереджується на наданні негайної підтримки для України, аби допомогти Україні у самозахисті від російського жорстокого вторгнення. Це головний акцент і головні зусилля союзників НАТО", - наголосив Столтенберг.

Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача і Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Після засідань голова держави оголосив про подачу заявки на вступ до НАТО "у прискореному порядку".

"Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою і в усіх аспектах нашої взаємодії... Ми довіряємо один одному, ми допомагаємо один одному, і ми захищаємо один одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка буде відповідати нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У прискореному порядку", - сказав Зеленський.

Тим часом президент РФ Володимир Путін оголосив про анексію нових українських територій – частини Запорізької, Херсонської, а також Донецької та Луганської.

Читайте також: Відвертий етноцид: кримських татар направляють одразу на передову, окупанти роздали їм понад 1500 повісток
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини