xcounter
Calendar Icon

З Австрії до Москви вивезли українських дітей-біженців: Європейський інститут Омбудсмана потрапив у світовий скандал

08.02.2023 16:08 (Оновлено 08.02.2023 в 16:08)

У січні Австрія відправила до Москви двох українських дітей-біженців. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець демонстративно знищив свій членський квиток Європейського інституту Омбудсмана (ЄІО) і заявив про вихід з організації на знак протесту.

"Цей крок став наслідком того, що двох українських дітей, які перебували на території Республіки Австрія через російську збройну агресію, "правозахисник Європейського інституту омбудсмана (ЄІО)" вивіз на територію РФ", - заявив Лубінець.

За інформацією ЗМІ, двох українських дітей з Австрії до Росії відправив доктор Йозеф Зігеле - генеральний секретар ЄІО, який також є заступником омбудсмена землі Тіроль в Австрії.

Лубінець підкреслив, що своїми діями Зігеле порушив Женевську конвенцію про захист цивільного населення в умовах війни. Також він зазначив, що насильницька передача дітей за даних обставин "є однією з ознак геноциду".

Особливе обурення українського омбудсмена викликав той факт, що ЄІО не провів внутрішнє розслідування і не вжив щодо Зігеле жодних санкцій. При цьому президент ЄІО проігнорував відповідні запити Лубінця.

"Звернувся до колег, які є членами Інституту, розглянути можливість негайного виходу з Європейського інституту омбудсмена, і засудити дії його керівництва", – повідомив він.
Читайте також: У Червоному Хресті зробили цинічну заяву щодо долі захисників "Азовсталі"
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини