xcounter
Calendar Icon

Перехід шкіл на 12-річну систему освіти: в МОН зробили важливе уточнення

Про прискорення переходу України на 12-річну шкільну освіту на сьогодні не йдеться. Про це повідомляє у Facebook Міністерство освіти і науки України.

При цьому наголошують, що згідно із Законом України "Про освіту", перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися в 2027 році - як частина реформи нової української школи (НУШ). У повідомленні сказано, що експерти тільки працюють над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу, і цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах.

"Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним. Окрім того, такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких нині в бюджеті не передбачено", - наголошують у МОН.

У повідомленні сказано, що освітні втрати, спричинені ковідом і повномасштабною війною, це є великий виклик для української системи освіти.

"МОН разом із низкою профільних експертів шукає різні варіанти для його подолання, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядається", - наголошують в міністерстві.

Нагадаємо, днями заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко заявив, що з 2024 року можуть перевести школи на 12-річну систему освіти. Він зазначив, що законодавством передбачено, що "профільна трирічна середня освіта починається з першого вересня 2027 року". За його словами, 12-річна система навчання в школах є євроінтеграційним кроком, тому що більшість європейських країн Європейського Союзу мають саме 12-річну систему навчання. Крім того, Вітренко пояснив, що після цього рішення українські атестати середньої освіти будуть "повністю визнаватись в європейських країнах".

Вітренко розповів, що серед 38 країн Європи:

  • 19 країн мають 12-річну систему навчання,
  • 17 країн 13-річну,
  • навіть є країни з 14-річною та 15-річною повною загальною середньою освітою.

Він також наголосив, що 11-річна система освіти залишилась лише в Росії та Білорусі.

Читайте також: Доки в Росії "історія отєчєства" головна у садках і школах, у нас прибирають історію України
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини