xcounter
Calendar Icon

У Держлісагентстві шокували, скільки гектарів земель у лісах потребують розмінування

Станом на середину червня понад 14 тисяч гектарів лісів в Україні зазнали впливу пожеж, спричинених збройною агресією РФ. Про це повідомили у Державному агентстві лісових ресурсів.

«Збройна агресія Російської Федерації проти України щодня створює загрозливі умови для екологічної безпеки людей. Це також завдає значної шкоди лісам та іншим природним екосистемам, ставлячи під загрозу можливість ведення лісогосподарської діяльності в країні», - ідеться у відповіді на запит.

Повідомляється, що від початку збройної агресії загалом зазнали впливу близько 2,8 млн га земель лісового фонду. Зокрема, станом на 15 червня, було незаконно вирубано 6,7 тис. куб. м дерев і чагарників; 0,2 тис. куб. м дерев і чагарників, пошкоджених до ступеня неприпинення росту; 14,3 тис. га лісів, пройдених лісовими пожежами.

Держлісагентство зазначає, що наразі під тимчасовою окупацією та бойовими діями перебуває близько 0,8 млн га лісів (Автономна Республіка Крим, частково Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська та Херсонська області).

«За оперативною інформацією, площа деокупованих (звільнених) земель лісового фонду становить 2,4 млн га, у тому числі підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства, близько 0,9 млн гектарів. У свою чергу, 418 тис. га земель лісового фонду потребують розмінування», - додали у Держлісагентстві.

У ДСНС України повідомили, що, за оперативними даними відомства, у лісах України у 2022 році виникло загалом 1 тис. 116 пожеж та 141 пожежа за 5 місяців 2023 року.

«Основними причинами пожеж у лісах, які виникли у 2022-2023 роках, є необережне поводження з вогнем та підпал», - зазначили у ДСНС.

Так, найбільше пожеж у лісах у 2022 році сталося в Київській області – 199, Херсонській області - 175, Харківській області -141, Дніпропетровській – 126, Миколаївській - 87. За 5 місяців 2023 року найбільше пожеж сталося у Київській області - 57, у Чернігівській області – 18 та у Харківській області – 16.

Дивіться також: Росіяни випалюють ліси на заповідній Кінбурнській косі: море вздовж узбережжя вкрито попелом і згорілою корою дерев (відео)
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини