xcounter
Calendar Icon

ООН не має достатніх доказів для визнання геноциду в Україні, — Мьосе

04.09.2023 15:11 (Оновлено 04.09.2023 в 15:11)

Голова незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе заявив, комісія не дійшла висновку, що в Україні відбувається геноцид. Про це Ерік Мьосе сказав на пресконференції.

"На даному етапі ми все ще не дійшли висновку, що (в Україні, – Ред.) відбувається геноцид", — сказав Мьосе.

Голова незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе

Читайте також: НАТО офіційно дозволило подальший геноцид української нації, - військовий експерт

За його словами, комісія не має достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації Конвенції про геноцид.

"Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння та закиди щодо цього злочину. Тому ми досліджуємо це крок за кроком. Наразі ми не маємо достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид. Ви пам’ятаєте, що це питання умислу, умислу злочинців. Має бути "потреба" знищити певну групу. І таке знищення, відповідно до Конвенції, має бути фізичним чи біологічним. Це ті жорсткі умови (для визнання геноциду, – Ред.), які підтверджені судовою практикою", — пояснив Ерік Мьосе.

Водночас вів зазначив, що розслідування в Україні продовжуватимуть. За його словами, раніше комісія вже зазначала, що "в російських ЗМІ були певні заяви, які, можливо, могли мати стосунок до питання про підбурювання до геноциду".

"Це одна лінія, якої ми дотримуємося, і ми її розглянемо. Але поки висновків немає", — сказав голова незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні.

Мьосе пояснив, що "це питання не слід розглядати окремо від інших наших висновків".

"Як ви знаєте, ми виявили велику кількість воєнних злочинів. Ми виявили, що принаймні щодо двох тем, а саме тортур і атак (по енергетичній інфраструктурі України – ред.) з жовтня 2022 року, питання полягає в тому, чи слід розглядати їх як злочини проти людяності. І ми визначили, що є ознаки того, що це може бути злочином проти людяності. Тому я вважаю, що корисно подивитися на усе в контексті", – сказав Ерік Мьосе.

Воєнні злочини в Україні

Станом на 3 серпня поточного року Міністерство внутрішніх справ України внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

24 липня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомляв, що Національна поліція розпочала понад 87 тисяч кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів військовими російської армії в Україні.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

Як раніше писав FaceNews.ua, Ізюм зруйнований на 80%, масова ексгумація безіменних могил триває: нові подробиці, фото і відео
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини