Психологи поліції Києва відновлюють поранених ветеранів за допомогою арт-терапії

12.06.2026 в 05:45 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Столичні поліцейські психологи розпочали системне психологічне відновлення поранених бійців та ветеранів за допомогою сучасних арт-терапевтичних методик у Києві. Спеціалізовані реабілітаційні заняття проходять у соціально-психологічному просторі «Блакитне небо» з метою стабілізації емоційного стану правоохоронців, які зазнали поранень під час виконання бойових завдань на фронті.

Психологічна служба Головного управління Національної поліції у місті Києві організувала цей захід у рамках цілісної системи медико-психологічної допомоги та адаптації військовослужбовців і правоохоронців із важким бойовим досвідом. Фахівці відомства фокусуються на делікатному поверненні постраждалих до повноцінного суспільного життя, використовуючи передові світові практики та неформальні терапевтичні підходи.

Арт-терапія як інструмент подолання бойової травми

Ключовим елементом проведеної терапевтичної сесії став спеціалізований арт-терапевтичний майстер-клас із малювання під назвою «Морський захід сонця». Фахівці обрали цей природний сюжет як глибокий та безпечний образний інструмент для делікатної роботи з важкими внутрішніми станами ветеранів. Тематика заходу сонця над водною гладдю символізує спокій, гармонію та успішне завершення складного життєвого етапу, що суттєво полегшує м'який і безболісний перехід від хронічного емоційного напруження до безпечного внутрішнього фону.

Під час практичного заняття учасники створювали власні інтерпретації морського краєвиду, використовуючи художню гуаш. Цей пластичний та легкий у використанні матеріал дає бійцям змогу вільно експериментувати з різноманітними кольоровими відтінками, формами та загальною композицією малюнка. Завдяки простоті використання гуаші поранені бійці змогли повністю відпустити страх зробити помилку та зосередитися на процесі спонтанного самовираження.

Основний акцент під час терапевтичної сесії психологи навмисно робили саме на самому процесі створення картини, а не на кінцевому художньому результаті чи естетичній досконалості роботи. Такий підхід дозволяє учасникам максимально знизити рівень самокритики, послабити внутрішній контроль та повністю сфокусуватися на поточних тактильних відчуттях і рухах пензля, що є базисом успішного подолання посттравматичного стресу.

Зниження напруги та пошук внутрішнього ресурсу

Робота з фарбами та створення візуальних образів безпосередньо сприяє суттєвому зниженню рівня внутрішнього контролю, який зазвичай є занадто високим у людей із бойовим досвідом та травмами. За спостереженнями фахівців столичної психологічної служби, подібні творчі вправи мають комплексний оздоровчий вплив на психіку ветеранів та діючих поліцейських. Вони допомагають стабілізувати нервову систему, відновити когнітивні навички та повернути втрачене відчуття психологічної безпеки.

Системний підхід до психологічної підтримки

Представники Відділу комунікації поліції Києва на чолі з Юрієм Трохимчуком наголошують, що подібні арт-терапевтичні заходи не є поодинокою ініціативою чи разовою акцією. Вони є невід'ємною складовою набагато ширшої та комплексної системи психологічного супроводу ветеранів і поранених поліцейських. Столичний главк планує й надалі активно впроваджувати та масштабувати такі творчі методики відновлення особового складу в усіх підрозділах.

Джерело: Facebook

Інтеграція мистецьких та неформальних практик у класичну систему реабілітації військовослужбовців доводить свою надзвичайно високу ефективність у роботі з різними формами посттравматичних розладів. Системна, всебічна та довгострокова турбота про ментальне здоров'я українських захисників залишається одним із ключових державних пріоритетів діяльності правоохоронних органів України в умовах тривалого повномасштабного протистояння.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Економічний розворот: Чому демократи випереджають республіканців вперше за десятиліття, і що це означає для України
Ізраїль ставить жорсткі умови перемир'я з ХАМАС: демілітаризація Сектору Гази та роззброєння
5% відкатів на дорогах: Як працює корупційна система в тилових областях України
Мобілізація заброньованих: чи законні відміна броні та примусова служба?
«Поклик Яру»: як табір виховує майбутніх лідерів України через патріотизм і випробування
Випадковий вбивця: як подолати вантаж минулого та перетворити жаль на дію
DevDroid представив шестиколісний НРК Droid TW-40 під гранатомет: захист і вогнева міць
Корейська молодь втратила мільярди: як спекуляції на біржі призвели до обвалу ринку
Все видео

Лента новостей

Люк Комбс став першим сольним кантрі-артистом, який виступив на стадіоні «Вемблі»
🕑 3 години 59 хвилин тому
Швейцарія та Україна: culturais зв'язки через альпгорн і трембіту
🕑 5 годин 4 хвилини тому
КНДР розгортає у Росії свій ракетний підрозділ для завдання ударів по Україні
🕑 5 годин 53 хвилини тому
Знищено склад Wildberries в Тульській області, це восьмий із 15 найбільших складів (відео)
🕑 6 годин 6 хвилин тому
Rheinmetall виходить на ринок бойових кораблів з фрегатом GMF 140
🕑 6 годин 18 хвилин тому
РФ вщент знищила обʼєкт компанії ROZETKA під Києвом, який щодня обробляв 100 000 замовлень (відео)
🕑 6 годин 21 хвилину тому
Прямо зараз БпЛА атакують нафтопереробний завод в Уфі, небо аж чорне (відео)
🕑 6 годин 33 хвилини тому
Російські ракети знищили 90% логістичного складу "Епіцентра" в Києві (фото, відео)
🕑 6 годин 44 хвилини тому
Британські юристи допоможуть Україні у справі про злочини проти людяності через дрони
🕑 6 годин 50 хвилин тому
Задимлення та сильний запах гарі не дають нормально дихати у столиці (фото)
🕑 7 годин 3 хвилини тому
Поїзд затримався: Росія вбила 8 людей на залізничній станції під Броварами, з’явились фото
🕑 7 годин 15 хвилин тому
Ізраїль планує створити власний винищувач-невидимку та безпілотники
🕑 7 годин 19 хвилин тому
Національна філармонія України розпочинає 163-й сезон концертом, що поєднує Бродвей та український симфонізм
🕑 8 годин 45 хвилин тому
Росія вдарила КАБами по Сумах: загинули діти та літня жінка, є поранені
🕑 8 годин 55 хвилин тому
НАБУ і САП передали до суду справу про розкрадання 16 млн грн на закупівлі для МВС
🕑 8 годин 56 хвилин тому
Все новости