Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/www/www.facenews.ua/web/includes/testitem.php on line 166 Спортивні батончики: кому, навіщо і коли | FaceNews.ua: новости Украины
Calendar Icon

Спортивні батончики: кому, навіщо і коли

14.06.2019 09:00 (Обновлено 14.06.2019 в 09:03)
LIVE. LOVE, источник: «golive.love»

Смачнющі спортивні батончики вже давно увійшли в життя спортсменів різного рівня. По-перше, це зручно: у будь-який момент можна підживитися вуглеводами чи білками. А по-друге, такий перекус справді смачний. Та чи всі батончики однаково корисні? Щоб дізнатися, як правильно їх обирати, ми звернулися до спортивного біохіміка, фітнес-експерта Михайла Полякова.

Спортивні батончики vs звичайні

Головна відмінність спортивних батончиків від звичайних — їх функціональне призначення. Простіше кажучи, якщо звичайну шоколадку чи солодкий батончик ви купуєте за смакові якості, то спортивні батончики обирають в першу чергу за їхніми корисними властивостями, а вже потім за смаком.

Михайло Поляков:
Якщо не вдаватися у «тонкі матерії», то я б виділив два основні різновиди спортивних батончиків: протеїнові та енергетичні. Кожен вид забезпечує певний ефект та має відповідний склад.

Протеїнові батончики

Основне завдання протеїнових батончиків — наситити організм білком. При цьому він може бути як тваринного, так і рослинного походження. Вміст білка у батончику варіюється від 20% до 50%. В залежності від кількості вуглеводів протеїнові батончики можуть бути дієтичними (з вмістом вуглеводів та цукру менше 5%), а можуть заміняти перекус чи навіть повноцінний прийом їжі в екстрених ситуаціях. Для таких випадків підходять протеїнові батончики із збалансованим вмістом жирів, білків та вуглеводів.

Михайло Поляков:
Протеїнові батончики надзвичайно корисні, особливо для тих, хто слідкує за своєю фігурою, а також для тих, хто працює над збільшенням м’язової маси. Але варто бути готовими до того, що вартість такого батончика буде дещо вищою за батончик із мас-маркету. Проте і користі в ньому значно більше.

Енергетичні батончики

Енергетичні батончики більш популярні та звичні. Їхня основна характеристика — висока поживна цінність. Зазвичай вони містять мінімум жирів та білків, проте насичені великою кількістю збалансованих вуглеводів. Саме вдалий симбіоз простих та складних вуглеводів і забезпечує тривалий заряд енергії. Вона вам знадобиться під час фізичних навантажень, наприклад коли ви біжите марафон.

Михайло Поляков:
До енергетичних відносяться злакові батончики, пресована гранола, батончики із сухофруктів, горіхів тощо. Невеликі батончики «на один зуб» однорідної консистенції, схожі на пастилу, можуть стати у нагоді в процесі виконання фізичних вправ (велогонка чи біг). Злакові батончики краще вживати перед тренуванням або після нього, адже при виконанні навантаження твердими часточками можна вдавитися.

Розмір має значення

Для того щоб обрати правильний батончик, потрібно врахувати абсолютно всі його характеристики. Наприклад, подивитись, чи містить він додаткові вітаміни, кофеїн чи кератин. А також обов’язково звернути увагу на вагу.

Михайло Поляков:
Для марафону оптимально підійдуть міні-батончики вагою 20-30 г (по принципу «схопив, поклав до рота, проковтнув»). В якості невеличких перекусів беріть батончики 45-55 г, які містять в середньому 150-200 ккал. А для заміни повноцінного прийому їжі обирайте великі батончики вагою 85-100 г.
Темы публикации:
Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9832,52 грн./литр
А-95+29,79 грн./литр
А-9528,36 грн./литр
А-9227,33 грн./литр
ДТ27,61 грн./литр
LPG12,65 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости