Поки РФ нищить українські стадіони, її кличуть назад у спорт: скандал навколо World Curling 2026
На тлі підготовки до ключової зустрічі Всесвітньої федерації керлінгу (World Curling) у Женеві, українська влада та спортивна спільнота висловлюють різкий протест проти поступового повернення російських атлетів на міжнародну арену. Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний заявив, що тенденція до нормалізації участі РФ у змаганнях загрожує дискредитацією всієї міжнародної системи.
Процес реінтеграції Росії в керлінгу очолює Дмитро Свіщов — президент Російської федерації керлінгу, депутат Держдуми РФ, який перебуває під санкціями США та Великої Британії. Використовуючи юридичні погрози та позови до Спортивного арбітражного суду (CAS), Москва домагається не лише повернення спортсменів, а й відновлення права використовувати свій прапор та гімн.
Загроза нормалізації агресії через спорт
За словами Матвія Бідного, ситуація з керлінгом є частиною ширшого небезпечного тренду. Нещодавно Паралімпійський комітет та Міжнародна федерація водних видів спорту (World Aquatics) вже послабили обмеження для росіян.
«Якщо держава, яка продовжує загарбницьку війну, може поступово повертатися до міжнародного спорту без реальних змін у своїй поведінці, то сигнал зрозумілий: серйозні порушення міжнародного права не обов’язково ведуть до тривалих наслідків. Це небезпечно не лише для України, а й для авторитету всієї міжнародної системи», — наголосив міністр у коментарі для POLITICO.
Ситуація ускладнюється тим, що Російська федерація керлінгу відкрито використовує цей вид спорту для пропаганди війни. На офіційному сайті організації регулярно з’являються звіти про проведення турнірів на підтримку так званої «спеціальної військової операції» та тренувань для її ветеранів.
Нерівні умови та знищення української інфраструктури
Президент Федерації керлінгу України Олексій Перевезенцев підкреслює, що повернення росіян відбувається на тлі катастрофічного стану українського спорту. На сьогодні в Україні частково або повністю зруйновано понад 500 об'єктів спортивної інфраструктури. Останнім прикладом став великий олімпійський центр у Сумах, знищений російськими ракетами минулого тижня.
Окрім морального аспекту, Україна вказує на порушення рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету. World Curling вже дозволила повернення юніорів (віком 18–21 рік), хоча ця категорія громадян у РФ підлягає призову до армії, що прямо суперечить принципам нейтралітету.
На зустрічі в Женеві українська сторона разом із європейськими союзниками намагатиметься заблокувати або відтермінувати повернення дорослих російських команд. Основний аргумент залишається незмінним: будь-яка спроба нормалізувати присутність агресора у спорті є фактичною легітимізацією дій Кремля.


Євро готується до кардинального оновлення: які обличчя та символи з'являться на нових банкнотах?
Безперервні атаки на Росії: від складів Wildberries до НПЗ та мобілізаційні заходи
Операція «Помста»: як 54-й розвідбат ліквідував елітний спецпідрозділ «Сенінж» на Чернігівщині
Від «вчителя на сцені» до ШІ-наставника: Рід Гастінгс про майбутнє освіти та праці
Іран погрожує родині Трампа, поки Нетаньягу формує «червоні лінії» у Вашингтоні
Кадрова Турбулентність на Банковій: Чому Відставка Федорова та Зміна Головкома Спровокували Глибоку Кризу 2026 року
Чи загрожують Україні іранські ракети "Хоремшехер-4"? Аналіз потенціалу та загроз
Як українські військові використовують дрони «Чаклун» для полювання на логістику ворога












