Федерація бобслею та скелетону пригрозила Україні через антивоєнну акцію на змаганнях у Європі
Міжнародна федерація бобслею та скелетону (IBSF) пригрозила дисциплінарними санкціями українській стороні після антивоєнної акції, яку провели спортсмени під час тренування на етапі Кубка Європи зі скелетону в австрійському Інсбруку. Про це повідомляє Главком передає Facenews.ua
Йдеться про події 8 січня, коли представники збірних України, Латвії та Швеції вийшли на тренування з плакатами із закликами припинити війну в Україні та зображеннями злочинів російських військових.
Позиція IBSF
У листі до української сторони International Bobsleigh and Skeleton Federation заявила, що тренер збірної України Дмитро Ткаченко нібито порушив Кодекс поведінки IBSF, дозволивши використання «політичних повідомлень» під час офіційного заходу.
У федерації зазначили, що вже винесли офіційне попередження та пригрозили дисциплінарними заходами у разі повторення подібних дій. Також IBSF наголосила на своєму «політично нейтральному статусі» та нагадала про рішення апеляційного трибуналу, яке дозволяє участь російських спортсменів у змаганнях за суворих умов.
Реакція України
Голова Федерації бобслею та скелетону України Михайло Гераскевич жорстко розкритикував позицію міжнародної організації.
«Яка убогість від IBSF», — прокоментував він дії федерації.
Контекст події
Російські спортсмени брали участь в етапах Кубка Європи зі скелетону в Інсбруку 9 та 10 січня. До цього востаннє представники країни-агресора виступали на міжнародних стартах у лютому 2022 року — на Олімпійських іграх у Пекіні.
Під час офіційного тренування 8 січня, зокрема за участі неповнолітніх українських спортсменів, було проведено акцію протесту проти війни. До неї приєдналися також представники збірних Латвії та Швеції.


«Я була впевнена, що з ним нічого не станеться»: трагічне прощання з засновником «Плацдарму» Олексієм Юковим у Києві
Ветеран Олексій Притула: про мову, Одесу, ТЦК та війну за свободу, а не за Зеленського
Зима 2026-2027: Три сценарії енергетичної кризи та готовність України
Україна атакує склади Wildberries: чому російський маркетплейс став ціллю та які наслідки для економіки РФ
Посол України в Польщі про образливі інциденти, майбутні виклики та історичні непорозуміння
Українцям за кордоном: нові правила військового обліку та консульських послуг
Люксові автівки за копійки: українські посадовці знову намагаються ввести в оману державу та громадян
Як Уолл-стріт навчили грати за правилами: Історія створення SEC










