Трагедія у Дніпрі: кількість жертв масованої атаки зросла до 9 осіб
Кількість загиблих внаслідок серії російських ударів по Дніпру, що тривали протягом 25 квітня 2026 року, збільшилася. У лікарні помер 24-річний чоловік, який отримав важкі поранення під час вечірньої хвилі обстрілів. Таким чином, ворожі атаки за добу обірвали життя 9 людей.
Стан постраждалих та масштаби руйнувань
За оновленими даними голови Дніпропетровської ОВА Олександра Ганжі, загальна кількість постраждалих сягнула 61 особи. Медики продовжують боротися за життя поранених:
Читайте також: Рекет в Іспанії: чеченська мафія тероризує українських підприємців у Торрев’єсі
- 31 людина залишається у стаціонарах;
- серед госпіталізованих — троє дітей;
- шестеро пацієнтів перебувають у критичному («важкому») стані.
Рятувальні роботи ведуться одночасно на 11 локаціях. Найскладніша ситуація — у чотириповерховому житловому будинку, де влучання зруйнувало конструкції з першого по четвертий поверхи. До ліквідації наслідків залучено понад 250 рятувальників, які змушені розбирати завали вручну через ризик обвалу та постійні повітряні тривоги.
Свідчення очевидців: «Як в окопах»
Мешканці пошкоджених будинків описують пережите як справжнє пекло. Ветеран війни, який раніше евакуювався з Гуляйполя, порівняв атаку з перебуванням на передовій:
«Там з Гуляйполя нема квартири, і тут тепер така сама. Почуваюся як в окопах, тільки там ти можеш дати раду, а тут — ні».
Інші мешканці розповідають про заблоковані двері у підвалах під час вибухів та задуху від пилу та штукатурки, що сипалася на людей. У багатьох квартирах вибиті вікна, зруйновані меблі, а уламки ракет пробивали стіни та застрягали в шафах коридорів.
Реакція влади та міжнародний контекст
Президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту не звикати до терору в Європі та не перемикати увагу виключно на конфлікт на Близькому Сході. Він наголосив на необхідності посилення санкційного тиску за кожен подібний удар.
Прем’єрка Юлія Свириденко повідомила, що уряд виділить кошти з держбюджету на відновлення Дніпра. Наразі місцева влада спільно з профільними міністерствами підраховує остаточні обсяги збитків. Російські обстріли цивільної інфраструктури кваліфікуються українським керівництвом та міжнародними організаціями як воєнні злочини та ознаки геноцидних дій.
Читайте також: Масштабна атака дронів на РФ: горить найбільший НПЗ півночі та атаковано хімкомбінат

Росія атакувала Україну балістикою: цілі – Лавра, кіностудія, Нова пошта. G7 обговорює мир.
Ізольований ліс на вершині гори Ліко: унікальна екосистема Мозамбіку
Зеленський привітав Трампа з ювілеєм: Чи можлива роль екс-президента США у врегулюванні війни?
Російський бомбардувальник ПАК ДА: міфи, реальність та причини багаторічних затримок
Українська "Богдана" вироблятиметься в Польщі: стратегічний хід чи втрата контролю?
«Фламінгова революція» в Албанії: як курортний проєкт зятя Трампа за $4 мільярди збурив балканську країну
Мобільний вантажний шиномонтаж для ЗСУ: як спецтехніка підтримує мобільність на фронті
Загадкова фігура в українській оборонці: яка роль Олександра Камишина та Рустема Умєрова











