xcounter
Calendar Icon

​32 факти із життя Петра Порошенка

13.02.2017 18:17

1. Петро Порошенко народився у Болграді на Одещині, а закінчив школу у молдовському місті Бендери.

2. Петро Олексійович вчився на факультеті міжнародних відносин КДУ практично одночасно з Михайлом Саакашвілі, Василем Горбалем, Віталієм Балою.

3. Батько Петра Порошенка – Олексій Порошенко був депутатом Вінницької обласної ради. Старший син президента – Олексій Порошенко – народний депутат України, член президії «БПП-Солідарність».

4. Марина Порошенко на 3 роки старша за Петра. За спеціальністю – лікар-кардіолог. Познайомилася із Петром Олексійовичем на дискотеці у гуртожитку. Народила двох синів і двох доньок. Марина Порошенко - хресна мама доньки міністра інформації Юрія Стеця і телеведучої Яни Конотоп - Єви.

5. Віктор Ющенко – кум Петра Порошенка. Він хрестив двох доньок-близнючок Петра Порошенка – Євгенію і Олександру. Кумою Порошенка стала Оксана Білозір, екс-міністр культури України.

6. Кандидат економічних наук. У 2002 році захистив кандидатську дисертацію – «Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні».

7. Свій перший мільйон Порошенко заробив на постачанні какао-бобів в Україну.

8. Родинний бізнес Порошенків розпочинав старший брат Петра Олексійовича – Михайло, який був 8 років старший за нього. Він трагічно загинув у 1997 році.

9. У 2016 році активи Порошенка були оцінені Forbes Украина у $ 858 млн (6-е місце у рейтингу). Роком раніше – у 750 млн (8-е місце у рейтингу). У 2014 році – у $ 1,3 млрд.

10. У 2016 році у своїй електронній декларації Петро Порошенко зазначив, що володіє 104 компаніями, має 86 млн грн сукупного доходу, а також цінні папери на 160 млн грн.

11. У російському Липецьку Порошенко має кондитерський бізнес – там знаходиться фабрика, яка входить у концерн Roshen. У 2017 році президент України заявив про намір закрити липецьку фабрику.

12. На парламентських виборах 1998 року балотувався до Верховної Ради за списком СДПУ(о) (№11) – партії Віктора Медведчука. Правда, депутатський мандат отримав у мажоритарному окрузі №12 у Вінницькій області. Входив у фракцію СДПУ(о) і навіть був членом політбюро СДПУ(о).

13. У 2000 році пішов з СДПУ (о), створив свою Партію солідарності України. У 2001 році вона стала однією із співзасновниць Партії регіонів. Але пробув там не довго.

14. На початку 2000-их років Порошенко разом із Миколою Азаровим та Володимиром Литвином входив у групу за інтересами. Після Євромайдану дружні стосунки з Азаровим розірвалися.

15. У 2001 році партія «Солідарність» Порошенка була засновником блоку на чолі із Віктором Ющенком «Наша Україна». На парламентських виборах 2002 року Петро Порошенко очолював передвиборчий штаб блоку.

16. У листопаді 2003 року було опубліковано телефонну розмову, де звучали голоси, схожі на голоси Петра Порошенка та керівника правління «5 каналу» Владислава Лясовського. На записі Порошенко у досить грубій формі намагався пояснити своєму співрозмовнику, що журналісти не правильно висвітлювали його роль під час візиту Ющенка до Донецька. Крилатою стала фраза: «Я раком по баррикадам лазил, а меня ни одна падла не показала!».

17. По завершенні Помаранчевої революції Петро Порошенко розраховував обійняти посаду прем’єр-міністра. Одначе керівником уряду стала Юлія Тимошенко, яка підписала з Віктором Ющенком таємну угоду. Порошенкові довелося задовольнитися посадою секретаря РНБО. Як каже Петро Олексійович, це було його найбільшою помилкою.

18. У вересні 2005 року голова секретаріату президента України Олександр Зінченко і Михайло Бродський звинуватили Порошенка у корупції. Петро Олексійович змушений був залишити посаду секретаря РНБО. Факти корупції так і не були підтверджені у суді.

19. Юлія Тимошенко – давній опонент Петра Порошенка. Під час кризи 2005 року Юлія Володимирівна розповідала історію, як Петро Олексійович увірвався у кабінет Ющенка «весь в сльозах і соплях».

20. На дострокових парламентських виборах 2007 року Порошенко не балотувався до Ради. Кажуть, чекав на призначення головою правління НБУ. Однак, вірний соратник Володимир Стельмах відмовився йти з посади і Порошенко залишився без НБУ.

21. Порошенко працював в урядах Тимошенко і Азарова. У 2009-2010 роках – на посаді міністра закордонних справ. У 2012 році – міністром економічного розвитку.

22. Трудоголік. Про здатність Петра Порошенка складають легенди. Зокрема, про те, що він навіть вночі проводить зустрічі і консультації з партнерами по бізнесу та політиці.

23. У лютому 2014 року відмовився увійти в уряд Арсенія Яценюка.

24. У 2014 році був обраний президентом у першому турі (54,7%). Дотепер такий результат був лише у Леоніда Кравчука.

25. У статусі кандидата у президенти України Петро Порошенко обіцяв: 1. Завершити АТО за кілька тижнів; 2. Провести дострокові парламентські вибори за відкритими списками; 3. Обрання міських голів у два тури; 4. Скорочення податків, зменшення ставок податків, перекриття всіх офшорів; 5. Проведення антикорупційної люстрації судових, правоохоронних, податкових і митних органів; 6. Політична і дипломатична боротьба за повернення тимчасово окупованого Криму, збереження територіальної цілісності України. Стягнення з Росії збитків за анексію Криму; 7. Продаж «Рошену». 8. Запровадження безвізового режиму з країнами ЄС упродовж першого року президентства.

26. У березні 2015 року Порошенко заявив, що боротиметься з олігархами як Теодор Рузвельт. Перебуваючи у статусі олігарха ця заява Петра Олексійовича викликала більше запитань, аніж дала відповідей.

27. Дмитро Фірташ заявив, що у травні 2014 року мав таємну угоду з Петром Порошенком і Віталієм Кличко щодо їх підтримки на виборах 2014 року. Порошенко спростовує існування будь-яких кулуарних домовленостей з Фірташем.

28. У квітні 2016 року Петро Порошенко став фігурантом так званих «панамських списків», які стосуються офшорних компаній. Сам глава української держави заявив, що не управляє активами корпорації Roshen і сам не знає, звідки у компанії три офшори у Нідерландах, Кіпрі та Британських Віргінських Островах.

29. Петро Порошенко є наймолодшим українським президентом. Він став главою держави у 48 років.

30. На відміну від Леоніда Кучми, Віктора Ющенка і Віктора Януковича Петро Порошенко не був прем’єр-міністром України, хоча й хотів бути ним.

31. У молодості Порошенко займався дзюдо і самбо, був кандидатом у майстри спорту.

32. Любить живопис, особливо імпресіоністів. Зокрема, Клода Моне. У е-декларації Порошенка вказана колекція картин українських та російських майстрів 19-20 століття в кількості 65 одиниць, колекція картин старих майстрів в кількості 15 одиниць, колекція картин сучасних художників імпресіоністів та сюрреалістів (4 одиниці), колекція скульптур 19-20-го сторіччя в кількості 6 одиниць, Гуглієльмо Пугі, скульптура "Хлопчик рибалка" (209 792 грн)

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
Binance
А-9834,58 грн./литр
А-95+31,39 грн./литр
А-9529,72 грн./литр
А-9228,7 грн./литр
ДТ28,44 грн./литр
LPG15,83 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости