xcounter
Calendar Icon

Дорога в пекло. Війна корупціонерів

18.09.2017 17:00

​Зміни. Зміни це незручності, це ризики, але це нові можливості.

Бажання змін на краще та незгода з несправедливістю – зробили дві революції в країні. Україна так потребує змін. Ми, українці, так прагнемо змін. Запуск електронного декларування майна та статків високопосадовців був одним із кроків до боротьби з корупцією.

Запуск електронного декларування стартував, з одного боку, під тиском Європейського союзу та потужним запитом українського народу, а з іншого боку, - з не менш потужним спротивом представників старої корупційної системи. Слід зазначити, що Е-декларування - це не просто технологічна платформа для збору, зберігання та аналізу даних з декларацій. Це – нова філософія, яка змінила саму суть декларування статків і майна.

Я пам’ятаю які запеклі спори точились в нашому комітеті, скільки обговорень було на тему Е-декларування. Але працювали не тільки ми. Працювали і ті, хто, за будь-яких умов намагався або вбити, або "вихолостити", або дискредитувати саму суть Е-декларування. Всі пам'ятають численні спроби сховати певну частину Е-декларації від публічного доступу, зокрема, ту, де йдеться про кеш та цінне рухоме майно. Такі спроби тривали навіть до моменту ухвалення системи. Також в асортименті був і "технічний" тиск, коли звинуватили компанію-розробника, що буцім-то видала поганий продукт.

На жаль, всі спостерігали тактичні рухи окремих депутатів, які спочатку намагалися просто скасувати закон, який їм "не зайшов", а коли цього не вдалося, – роздерти його на клапті змінами і виключеннями. І тут невдача? Ще є можливість нівелювати зміст підзаконними актами. Впровадження системи електронного декларування для високопосадовців було однією з умов отримання безвізового режиму з ЄС.

Клептократами та корупціонерами з депутатського корпусу були здійснені численні спроби "вбити" або хоча б частково "вихолостити" систему электронного декларування шляхом подання корупційних нормативно-правових актів. Аби зберегти награбоване, окремі народні депутати вдаються до відверто абсурдних законодавчих ініціатив.

Спроби декриміналізації закону - це спроби уникнути відповідальності. Законопроект №5248 "Про йо-декларування" містить ідею дискредитації і доведення до абсурду законопроекту навіть у назві”. Незважаючи на те, що запропоновані терміни "порядний корупціонер" та "трудівники злочинного світу" заслуговують на перше місце за "За самодіяльність", це істеричний стьоб корупціонерів, які ведуть боротьбу із системою та усвідомлюють, що вони, по суті, вже програли. Чого варта пропозиція відображати в йо-декларації відомості про активи, доходи та вигоди, набуті "в результаті корупційної діяльності" (для "порядних корупціонерів") та "злочинної діяльності" (для "трудівників злочинного світу").

Автори схожих "шедеврів" намагаються якнайдовше відтермінувати ухвалення кримінальної відповідальності, пов'язаної з електронним декларуванням доходів. Саме тому вони свідомо пропонують все, що засмічує законодавчий процес в українському парламенті та суперечить чинному законодавству. Так, ми пам’ятаємо як збоїла система прийому електронних декларацій, так, ще триває доопрацювання методології НАЗК для аналізу декларацій, але зміни вже почались. Країна змінюється, система змінюється. Так, ми прагнемо пришвидшити ці зміни. Але за будь-яких умов зміни вже не спинити. Нас вже не зупинити.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини