Calendar Icon

Важливий фактор, який впливає на вагу

11.11.2019 13:14 (Обновлено 11.11.2019 в 13:15)
Светлана Фус, «Facebook»

Чи є серед ваших знайомих ті, хто стомлений ранніми підйомами в будні дні, потім відсипається до обіду в суботу та неділю? Виникаючі від цього порушення біологічних ритмів, навіть тільки на вихідні, шкідливі для нашого організму. Вони підвищують ризик набору зайвої ваги, впливають на самопочуття і працездатність.

Звичайно, в першу чергу наша вага залежить від двох чинників - харчування і фізичної активності. І якщо не дотримуватися енергетичної рівноваги і споживати більше калорій, ніж витрачати, з'являється зайва вага.

Але є і третій важливий фактор - наш розпорядок дня - час, коли ми їмо і лягаємо спати. І люди, які не дотримуються графіку харчування і сну входять до групи підвищеного ризику набору ваги і розвитку ожиріння. Особливо це стосується тих, хто повинен вставати задовго до сходу сонця, хто звик лягати перед світанком, у кого змінний графік роботи.

Справа в тому, що калорії витрачаються з різною інтенсивністю за 24 години. Метаболізм, непостійна величина. Він то підвищується, то знижується в залежності від часу доби. Вироблення гормонів має різну добову активність, що також впливає на швидкість метаболізму.

Наприклад,енергія витрачається в першій половині дня швидше, ніж у другій. Вечірньої пори, особливо вночі, темп обміну речовин сповільнюється. Тому рясне харчування, під час такого метаболічного мінімуму, швидко призводить до набору зайвої ваги.

Висновок один - важливо не тільки те, що ми їмо, але і коли ми їмо і як відпочиваємо.

Темы публикации:
Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9829,18 грн./литр
А-95+25,53 грн./литр
А-9524,1 грн./литр
А-9222,98 грн./литр
ДТ23,11 грн./литр
LPG12,64 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости